Форум ЦСП

Форум для спілкування клієнтів, партнерів та співробітників херсонського ЦСП.
УВАГА: для того, щоб розміщувати повідомлення, необхідно "зайти"
На сайт ЦСП

Ви не зайшли.

#101 2008-10-17 11:08:20

Lalos
Активіст
Зареєстрований: 2006-10-16
Повідомлень: 342

Re: Проект "Дотримання прав людини у сфері праці"

Чи зробить новий Трудовий кодекс роботодавців – работорговцями?
За новим Трудовим кодексом працівників не звільнятимуть за страйк, а трудові договори обов’язково матимуть письмову форму. На такі поступки пішла влада після численних виступів громадськості проти «рабського» законопроекту Трудового кодексу.

«Новий Трудовий кодекс покликаний «урівняти» права роботодавців та найманих працівників, але вони апріорі не можуть бути рівними. Роботодавець і до того мав більше прав», - підкреслює Віктор Яворський, голова „Народної профспілки”. Крім того, у кодексі не закріплені гарантії профспілок, а це суттєво знизить можливості для захисту прав найманих працівників.

Законопроект дозволяє збільшувати робочий день до 10 годин, полегшує масові звільнення й пропонує скасувати відповідальність роботодавця за порушення трудового законодавства, індивідуальних та колективних трудових угод. Збережена колективна (бригадна) відповідальність, що взагалі суперечить Конституції України (ст. 61).

Новим кодексом фактично узаконюються численні правопорушення у сфері праці. Так у проект включено норми, які дозволяють на малих підприємствах звільняти працівників за два тижні, а не два місяці; затверджувати правила внутрішнього розпорядку без узгодженням із профспілкою; виплачувати зарплату раз на місяць, а не двічі (як на інших підприємствах).

Фахівці Громадянського фронту проти узаконення рабства наголошують на політичному замовленні цього законопроекту. Прискорення його розробки пов’язане із фінансовою кризою, яка вже відчувається в Україні. Організації працедавців починають готувати зниження зарплат для збереження прибутків у кризових умовах.

Джерело повідомлення: Ресурсний центр Гурт

Поза форумом

 

#102 2008-11-11 08:02:25

Lalos
Активіст
Зареєстрований: 2006-10-16
Повідомлень: 342

Re: Проект "Дотримання прав людини у сфері праці"

ЗАХИСТИТИ ПРАВА ТРУДЯЩИХ
Херсонська обласна міжгалузева рада профспілок провела пленум, на якому розглянули питання про посилення ролі первинних профспілкових організацій у захисті трудових і соціально-економічних прав та інтересів членів профспілок.
Федерація профспілок України звертається до Верховної Ради України, Президента України, Кабінету Міністрів, Ради національної безпеки і оборони України та всеукраїнських об'єднань організацій роботодавців, висловлюючи стурбованість через ситуацію, яка склалася в Україні. Світова фінансова криза негативно позначилася на багатьох секторах економіки. Про те, як у такій ситуації діяти профспілкам, захищаючи інтереси трудящих, йшлося на пленумі. В його роботі взяв участь голова ОДА Борис Сіленков.
Як підкреслив у своєму виступі голова обласної МРП Петро Лазник, турботу про захист трудових і соціально-економічних прав членів профспілок не можна вважати цілком ефективною. Не завжди облміжпрофрада, галузеві та первинні організації будують свою роботу з урахуванням вимог часу. Основними причинами порушень трудових прав членів профспілки є правовий нігілізм із боку роботодавців, невиконання законів відповідними органами виконавчої влади, недотримання умов тристороннього договору. На пленумі було вирішено дати відсіч спробам розколу профспілкового руху, не піддаватися на провокації, послідовно захищати права працюючих.

Джерело повідомлення: Сайт Херсонської обласної телерадіокомпанії

Поза форумом

 

#103 2008-12-13 22:23:45

Людмила
Administrator
Зареєстрований: 2006-04-11
Повідомлень: 972

Re: Проект "Дотримання прав людини у сфері праці"

ПРЕС-СЛУЖБА
МІНІСТЕРСТВА  ПРАЦІ  ТА  СОЦІАЛЬНОЇ  ПОЛІТИКИ  УКРАЇНИ
01001, Київ-1, вул. Еспланадна, 8/10,  тел/факс: 226-24-01, тел. 289-35-60, e-mail:  press4@mlsp.gov.ua

11.12.2008

З метою протидії негативним проявам кризових явищ на ринку праці Державна служба зайнятості запроваджує гнучкий подовжений графік роботи

З метою протидії негативним проявам кризових явищ на ринку праці державна служба зайнятості оперативно вносить зміни в організацію роботи центрів зайнятості щодо надання послуг громадянам, які звільняються з підприємств, та недопущення появи черг в центрах зайнятості. На цьому сьогодні зробив наголос Віктор Онищук, заступник Міністра праці та соціальної політики України, виступаючи на Парламентських слуханнях „Про стан дотримання конституційних гарантій трудових прав громадян” у Верховній Раді України.
За його словами, з цією метою та для недопущення безпідставного звільнення найманих працівників проводяться попереджувальні заходи з керівниками підприємств, оперативно аналізується поточна та перспективна потреба роботодавців у працівниках. Спільно з органами Держнаглядпраці вживаються заходи для упередження порушень законодавства про зайнятість та працю.
Також, поінформував Віктор Онищук, у центрах зайнятості запроваджено гнучкий подовжений графік роботи, у тому числі здійснюється прийом і у вихідні дні. Там, де це необхідно, збільшується кількість робочих місць для прийому громадян.
Заступник Міністра наголосив, що спеціалісти центрів зайнятості виїжджають на підприємства для проведення роз’яснювальної роботи з працівниками, формування у них реальної оцінки перспектив зайнятості. Зокрема їм надається інформація про можливість використання професійного навчання для розширення професійних навичок, також аргументується доцільність мобільної зміни робочого місця шляхом  навчання.
Крім того, здійснюється інформування громадян про можливість оперативного працевлаштування вже в пошуковий період. Для того їм забезпечується вільний доступ до бази актуальних вакансій, розміщується додаткова інформація про наявні вакансії та умови реєстрації. Зокрема, у листопаді поточного року, за умови скорочення попиту на робочу силу, за сприяння служби зайнятості було підібрано роботу та працевлаштовано близько 69 тис. осіб, 16 тис. осіб направлено на професійне навчання.
Для шукачів роботи організовані постійно діючі інформаційні семінари, надаються індивідуальні консультації із залученням профконсультантів та психологів. Оперативні консультації надають кваліфіковані фахівці постійно діючої «гарячої лінії».

Поза форумом

 

#104 2009-01-15 19:20:10

Людмила
Administrator
Зареєстрований: 2006-04-11
Повідомлень: 972

Re: Проект "Дотримання прав людини у сфері праці"

Верховна Рада України ухвалила Постанову "Про рекомендації парламентських слухань на тему: "Про стан дотримання конституційних гарантій трудових прав громадян"

В постанові, зокрема, зазначається, що учасники парламентських слухань наголошують "на необхідності виправлення стану справ з дотримання конституційних гарантій трудових прав громадян і повністю підтримують Меморандум про взаєморозуміння між Міністерством праці та соціальної політики України та Міжнародною організацією праці щодо Програми гідної праці на 2008 - 2011 роки". Згідно зазначеного Меморандуму уряд повинен підготувати Програму гідної праці на 2008 - 2011 роки.

В постанові Кабінету Міністрів України, зокрема, рекомендовано забезпечити розробку заходів, спрямованих на подолання фінансово-економічної кризи, зокрема щодо удосконалення законодавства з соціально - трудових питань;  створити міжвідомчу робочу групу із залученням соціальних партнерів з розробки науково обґрунтованих норм праці та санітарно-гігієнічних умов на робочому місці, які враховуватимуть міжнародні стандарти та сучасний рівень технологічного розвитку тощо.

Відповідний законопроект зареєстровано у Верховній Раді України за №3555 (http://gska2.rada.gov.ua/pls/zweb_n/webproc4_2?id=&pf3516=3555&skl=7)

Поза форумом

 

#106 2009-04-27 08:03:26

Людмила
Administrator
Зареєстрований: 2006-04-11
Повідомлень: 972

Re: Проект "Дотримання прав людини у сфері праці"

Оприлюднення ”Чорного списку роботодавців України”

В УНІАН Національний Форум профспілок України оприлюднить «Чорний список роботодавців України».

До списку увійдуть власники тих українських підприємств, на яких зафіксовано незаконні звільнення, невиплати зарплат, недотримання колективних угод та незабезпечення основних принципів соціального захисту.

Опитування проводилося серед трудових колективів в усіх регіонах України.

Також в ході прес-конференції будуть оприлюднені дані профспілок щодо реального рівня безробіття, заборгованості із зарплат та щодо інших соціальних проблем.

Учасники:

    * Мирослав Якібчук, голова Національного форуму профспілок України;
    * Григорій Кабанченко, заступник голови НФПУ (вул. Хрещатик, 4, конференц-зал).

Потрібна акредитація.
Контакти

    * 8095-653-37-99
    * http://unian.net/ukr/press/press...
    * м.Київ вул. Хрещатик 4 конференц-зал

http://gurt.org.ua/news/conferences/2386/

Поза форумом

 

Нижній колонтитул

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB

[ Generated in 0.046 seconds, 11 queries executed ]