Форум ЦСП

Форум для спілкування клієнтів, партнерів та співробітників херсонського ЦСП.
УВАГА: для того, щоб розміщувати повідомлення, необхідно "зайти"
На сайт ЦСП

Ви не зайшли.

#51 2008-05-04 09:03:45

Lalos
Активіст
Зареєстрований: 2006-10-16
Повідомлень: 342

Re: Проект "Без декорацій"

ПОСІБНИК ДЛЯ ЧЛЕНІВ ГРОМАДСЬКИХ РАД

Вийшло друком пiдсумкове видання за проектом "БЕЗ ДЕКОРАЦІЙ:Громадські ради починають діяти" – Посібник для членів Громадських рад.

Дане видання є підсумком роботи проекту й на своїх сторінках містить робочі матеріали, напрацювання та ідеї, які виникали у учасників проектних заходів. Також тут можна знайти i законодавчу базу, що регламентує діяльність консультативно – дорадчих органів. Значне місце у посібнику займає i розділ, що розповідає про досвід роботи громадських рад у інших регіонах України.
Видання містить корисну інформацію як для членів громадських рад, представників органів державної влади, при яких діють громадські консультативно-дорадчі органи, так i для активних громадян, які прагнуть суспільних змін.

Видання мiстить наступнi роздiли:
- Інформація про проект
- Законодавча база
- Напрацювання та досягнення проекту
- Досвід роботи громадських дорадчо-консультативних органів в інших регіонах
- Додатки ( статті у ЗМІ, фотоматеріали).


“Ця публікація здійснюється у межах проекту „Без декорацій: Громадські ради починають діяти”, що виконується ХМГО Центр Соціального Партнерства, та проекту “Розвиток громадянського суспільства в Україні”, який здійснюється Всеукраїнською громадською організацією „Комітет виборців України” та Координатором проектів ОБСЄ в Україні за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Данії.
Погляди авторів, викладені  у даній публікації  не обов’язково відображають погляди Всеукраїнської громадської організації „Комітет виборців України”, Координатора проектів ОБСЄ в Україні та погляди Міністерства закордонних справ Данії”

Видання можна отримати в офісі Херсонського Центру Соціального Партнерства за адресою : вул. Перекопська, 158, к.213, тел.  51-91-82,
поштою, надіславши заявку на  e-mail,
або скачати у форматі PDF -
http://spc.ks.ua/publications/?c=ukr ( 2,51 МБ) .

Інформація розміщена на сайті Ресурсного центру Гурт: http://gurt.org.ua/news/publications/8287.html

Поза форумом

 

#52 2008-05-18 10:36:04

Людмила
Administrator
Зареєстрований: 2006-04-11
Повідомлень: 972

Re: Проект "Без декорацій"

16 травня 2008 року
Прес-реліз

У МІСТІ СТАРТУВАЛА ГРОМАДСЬКА КАМПАНІЯ ЗА СТВОРЕННЯ ДЕМОКРАТИЧНОЇ ГРОМАДСЬКОЇ ПАЛАТИ ПРИ ЛУГАНСЬКІЙ МІСЬКІЙ РАДІ*

*Громадські організації Луганська розпочали підписну кампанію з вимогою пришвидшення створення  Громадської палати при Луганській міській раді.*

Сьогодні із відповідною вимогою до міської ради передано офіційний лист-звернення, який підписали понад 30 провідних громадських об'єднань міста. Друга вимога громадських активістів, що міститься в листі,
зберегти демократичні процедури в проекті Положення, який проголосований міською радою за основу і зараз доопрацьовується в комісіях.

Нагадаємо, що процес створення Громадської Палати при Луганській міській раді триває вже понад рік. 31 березня 2008 року депутати схвалили за основу проект Положення про Громадську Палату, проте так і не створили цей дорадчо-консультативний орган, доручивши депутатським комісіям доопрацювати документ протягом невизначеного терміну.

Бажаючих підтримати підписну кампанію запрошуємо звертатися до ініціаторів кампанії.

*Контакти ініціаторів підписної кампанії:
Голова Східноукраїнського центру громадських ініціатив – Володимир Щербаченко.
30-ий квартал, 2/14, м. Луганськ.
8 0642 49 13 74
8 067 640 94 40
zahyst@gmail.com
www.totalaction.org.ua

Поза форумом

 

#53 2008-05-21 15:42:48

Lalos
Активіст
Зареєстрований: 2006-10-16
Повідомлень: 342

Re: Проект "Без декорацій"

Громадська рада при облдержадміністрації розглянула питання реформування інтернатних закладів регіону, забезпечення прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування
    Вчора у приміщенні обласної державної адміністрації відбулося засідання Громадської ради при облдержадміністрації, на якому були розглянуті питання реформування інтернатних закладів регіону, забезпечення прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. У засіданні взяли участь перший заступник голови облдержадміністрації Ігор Яковлєв, начальник управління освіти і науки облдержадміністрації Валентин Сух, начальник служби у справах дітей облдержадміністрації Наталія Іваненко, депутати обласної та районних рад, керівники та працівники інтернатних закладів регіону, представники громадських організацій.
   Як відзначено на засіданні, при реформування інтернатних закладів на Херсонщині перш за все треба виходити з інтересів дітей, які там виховуються - дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Всі інші проблеми, за словами першого заступника голови облдержадміністрації Ігоря Яковлєва, є похідними від цього головного питання.
   На даний час в регіоні працюють 25 дитячих інтернатних закладів, з них 19 функціонують в системі освіти. Ці заклади вимагають реформування. Але, як відзначив начальник управління освіти і науки облдержадміністрації Валентин Сух, однією трансформацією шкіл-інтернатів у дитячі будинки нового типу (із кількістю вихованців до 50 чоловік) не можна належним чином вирішити проблему подальшої долі дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Необхідно перепрофілювання інтернатних закладів відповідно до тих освітніх завдань, які ставляться в регіоні.
    Актуальним для Херсонщини залишається також питання повернення дітей, які виховуються в інтернатах, у біологічні сім'ї. Згідно інформації начальника служби у справах дітей облдержадміністрації Наталії Іваненко, проведений аналіз контингенту інтернатних закладів області показав, що третина дітей тут - це діти-сироти, а дві третини мають живих батьків. Як відзначив на засіданні Громадської ради перший заступник голови облдержадміністрації Ігор Яковлєв, для вирішення цього питання робота буде проводитись безпосередньо на місцях, у тому числі - на рівні сільських та селищних рад, де створюються ініціативні групи по пошуку та відновленню родинних зв'язків таких дітей.

Джерело повідомлення: сайт Херсонської обласної державної адміністрації

Поза форумом

 

#54 2008-06-02 16:34:41

Людмила
Administrator
Зареєстрований: 2006-04-11
Повідомлень: 972

Re: Проект "Без декорацій"

З сайту ХОДА

Обласна державна адміністрація впорядковує діяльність утворених при ній консультативних, дорадчих та інших допоміжних органів

   Розпорядженням голови обласної державної адміністрації від 17 травня 2008 року № 594 упорядковано діяльність консультативних, дорадчих та інших допоміжних органів, служб та комісій, утворених при обласній державній адміністрації.
    Зокрема затверджено перелік координаційних рад, комісій, організаційних комітетів, робочих груп та інших допоміжних органів, очолюваних головою обласної державної адміністрації, його першим заступником, заступниками голови обласної державної адміністрації та заступником голови обласної державної адміністрації - керівником апарату.

Текст розпорядження

Поза форумом

 

#55 2008-06-10 08:20:11

Lalos
Активіст
Зареєстрований: 2006-10-16
Повідомлень: 342

Re: Проект "Без декорацій"

Президент ліквідував низку допоміжних органів

Президент України Віктор ЮЩЕНКО підписав Указ “Про ліквідацію деяких консультативних, дорадчих та інших допоміжних органів” від 9 червня.

Як повідомляє офіційний сайт Президента, з метою оптимізації системи консультативних, дорадчих та інших допоміжних органів, утворених для забезпечення здійснення Президентом України його конституційних повноважень ліквідовуються Всеукраїнська студентська рада; Комісія з питань космічної діяльності; Стратегічна рада з розвитку державної політики; Національна рада з проблем ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи.

Джерело повідомлення: сайт Майдан

Поза форумом

 

#56 2008-06-16 09:38:44

Lalos
Активіст
Зареєстрований: 2006-10-16
Повідомлень: 342

Re: Проект "Без декорацій"

Шановні члени Громадської ради,

розпорядженням Кабінету Міністрів України від 28 травня 2008 року № 784-р
затверджено план заходів щодо реалізації у 2008 році Концепції сприяння органами
  виконавчої влади розвитку громадянського суспільства (додається).
Управління з питань внутрішньої політики обласної державної адміністрації розробляє
проект відповідного плану обласних заходів, який має подати на затвердження голові
обласної державної адміністрації до 19 червня 2008 року.
Просимо членів громадської ради при
обласній державній адміністрації надати свої пропозиції до проекту плану обласних
заходів .
З огляду на стислі строки підготовки зазначеного документу інформацію потрібно
надати не пізніше 17 червня 2008 року. Пропозиції необхідно направляти на мою
електронну пошту , або прямо на електронну адресу: proekt-uvp@oda.kherson.ua або факсом
за номером: 26 34 76.

З повагою - Лариса Польська

Поза форумом

 

#57 2008-06-17 08:48:40

Lalos
Активіст
Зареєстрований: 2006-10-16
Повідомлень: 342

Re: Проект "Без декорацій"

Цікава інформація про залучення ГР при МОЗ до вирішеня проблемних питань та приклад скликання засідання на вимогу члена ГР:

Вакцина "КаКа": Коментарии отсутствуют ко всем сообщениям Темы

Станом на 16/06/2008:
1. Жоден член Громадської Ради МОЗ не підтримав дане звернення.
2. Дату скликання Ради не визначено.
Термін відповіді МОЗ на дане зверення спливає 27/06/2008 року.
Постійна адреса повідомлення: http://galimsky.livejournal.com/161760.html
Корпости та поширення без обмежень вітаються.

Докладніше TУТ

Поза форумом

 

#58 2008-06-26 18:06:39

Lalos
Активіст
Зареєстрований: 2006-10-16
Повідомлень: 342

Re: Проект "Без декорацій"

У Тернополі Ради відбуваються, а результатів все чекаємо

25 червня 2008 року в приміщенні Тернопільської обласної державної адміністрації відбулося засідання обласної міжвідомчої координаційної ради з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку та протидії торгівлі людьми.
В засіданні ради взяли участь заступник голови обласної державної адміністрації з гуманітарних питань, заступники голів з гуманітарних питань Бережанської та Зборівської райдержадміністрацій, начальники відділів сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрацій області, директори центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, члени координаційної ради з питань попередження насильства в сім’ї, начальники управлінь та відділів обласної державної адміністрації, та керівники організацій, які причетні до питання насильства в сім’ї. До участі були також запрошені представники громадських організацій області, зокрема Адаптаційний чоловічий центр представляла експерт Оксана Прокіпчук.
На засіданні ради було розглянуто питання про основні напрямки діяльності по попередженню насильства в сім’ї центрами соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, про стан виконання вимог Закону України «Про попередження насильства в сім’ї», про стан забезпечення відповідних умов навчання, виховання та утримання дітей з багатодітних сімей у м. Тернополі та питання реалізації державної політики з питань впровадження гендерних підходів у закладах освіти.
Також на розгляд присутніх було винесено план роботи обласної міжвідомчої координаційної ради з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку та протидії торгівлі людьми на 2008 рік.
Загалом захід вийшов досить цікавим та викликав багато дискусій. Але є одне «але»… Дуже хотілось би почути чи побачити хоча б якийсь звіт про проведену роботу відділу у справах сім’ї та молоді Тернопільської ОДА. Зовсім невідомо, які заходи проводилися або плануються відділом, на яку тематику та для яких цільових груп. Нажаль такої інформації немає на сайті обласної державної адміністрації і відділ у справах сім’ї та молоді такої інформації не надає.
А, можливо, їм немає чого показати? Адже, за нашою інформацією, обласна програма заходів з утвердження гендерної рівності в області досі так і не була затверджена. Хоча пропозиції про спільне проведення заходів громадські організації надсилали неодноразово так і не отримавши на них жодної відповіді.
Виникає питання: для чого взагалі в такому випадку створено обласну міжвідомчу координаційну раду? Як вона працює і для чого? Видається, що вона існує лише формально.

Джерело повідомлення: сайт Майдан

Поза форумом

 

#59 2008-07-04 10:34:25

Lalos
Активіст
Зареєстрований: 2006-10-16
Повідомлень: 342

Re: Проект "Без декорацій"

Моніторинг діяльності дорадчих органів при центральних та регіональних органах виконавчої влади

Нещодавно експертами Фонду «Європа ХІХ» було презентовано Підсумковий звіт (вересень 2007 – червень 2008) з моніторингу діяльності дорадчих органів при центральних та регіональних органах виконавчої влади, що здійснювався за сприяння Національного фонду підтримки демократії (НЕД).

Загальні висновки

1. Офіційні інформаційні повідомлення про діяльність Громадських рад (ГР) в Україні засвідчили негативну тенденцію занепаду їх активності, незавершеності процесу формування мережі ГР на центральному та регіональному рівні:
* Станом на червень 2008 року взагалі відсутня інформація про створення та діяльність ГР при чотирьох міністерствах: Мінпраці, Мінтранс, МНС, Міністерство культури та туризму;
* П’ять міністерств (МОН, Мінпром, Мінмолодьспорт, Мінюст, Мінрегіонбуд) взагалі не розміщували інформацію про діяльність ГР. У 2007 році таких міністерств було шість, проте з початку 2008 року була розмішена інформація про реорганізацію ГР при Мінвуглепромі.
* Два міністерства (Мінфін, Мінекономіки) припинили практику інформування про діяльність ГР;
* В середньому кількість повідомлень про засідання ГР скоротилась за період моніторингу вдвічі або до 1 засідання на 1,5 квартали.

Докладніше можна прочитати тут

Поза форумом

 

#60 2008-07-13 11:41:51

Lalos
Активіст
Зареєстрований: 2006-10-16
Повідомлень: 342

Re: Проект "Без декорацій"

СКЛАД
Громадської ради при ГУМВС України в м. Києві з питань забезпечення прав людини

http://potekhin.livejournal.com/458938.html

http://potekhin.livejournal.com/460060.html

Поза форумом

 

#61 2008-07-22 10:45:14

Lalos
Активіст
Зареєстрований: 2006-10-16
Повідомлень: 342

Re: Проект "Без декорацій"

Механізми ефективної діяльності громадських рад: консультування, моніторинг, співпраця

25 липня у Києві відбудеться експертний круглий стіл з питань діяльності дорадчо-консультативних органів
«Механізми ефективної діяльності громадських рад: консультування, моніторинг, співпраця».

Робота круглого столу спрямована на аналіз діяльності громадських рад при органах виконавчої влади, вироблення
рекомендацій для удосконалення нормативно-правової бази їх діяльності, вироблення методики та механізму проведення
  комплексного моніторингу діяльності дорадчо-консультативних органів.

До участі запрошені, провідні експерти з аналізу політики, законодавства та громадської участі, представники громадських рад,
співробітники Управління у зв’язках із громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України.

Питання, що пропонуються для обговорення:

* стан та специфіка діяльності дорадчо-консультативних органів в Україні;
* особливості взаємодії громадських рад при органах влади загальнонаціонального та регіонального рівнів;
* механізм проведення моніторингу діяльності дорадчо-консультативних органів;
* механізм та методика проведення громадського контролю за здійсненням консультацій з громадськістю
(згідно Постанови КМУ №1378 від 4 березня 2004 року)

Круглий стіл відбудеться 25 липня 2008 у Великому конференц-залі НАН України (вул. Володимирська, 55)
з 10.00 до 14.00 год. Початок реєстрації о 9.30.

Захід проходить за сприяння Національного фонду підтримки демократії (США).

Контактна особа
Усатенко Галина
8050469-59-13
8067446-60-53

Поза форумом

 

#62 2008-07-29 10:13:14

Lalos
Активіст
Зареєстрований: 2006-10-16
Повідомлень: 342

Re: Проект "Без декорацій"

У Полтаві відновлена робота Громадської Ради при ГУМВС
       
28 липня 2008 року відновлена робота Громадської Ради при Головному управлінні Міністерства внутрішніх справ України у Полтавській області. На цьому засіданні врешті був зібраний кворум. На ряді попередніх засідань його не було.

У порядку денному були внесені зміни до складу Ради, розглянуті заяви від нових членів та затверджений новий склад. Затверджені засадничі документи з питань забезпечення діяльності Громадської Ради. Серед яких Положення про Громадську раду, Регламент роботи, Положення про спільну Громадську приймальню при Громадській раді.

У роботі Ради взяли участь начальник ГУМВС України у Полтавській області Михайло Цимбалюк та помічник міністра МВС в Полтавській області по захисту прав людини Антоніна Стучилова.

На наступне засідання Громадської Ради винесені наступні питання: 1) Затвердження плану роботи Громадської Ради на ІІ півріччя 2008р.; 2) Розгляд питань, підготовлених членами Ради; 3) Про роботу Управління моніторингу дотримання прав людини в діяльності ОВС. Наступне засідання відбудеться у четвер, 7 серпня, о 16.00 годині.

Джерело повідомлення: сайт Майдан

Поза форумом

 

#63 2008-09-04 14:29:35

Lalos
Активіст
Зареєстрований: 2006-10-16
Повідомлень: 342

Re: Проект "Без декорацій"

Відбулося чергове засідання Громадської ради при ГУВМС

Днями в стінах ГУМВС України в Полтавській області відбулося засідання громадської ради за участю начальника ГУМВС в Полтавській області Михайла Цимбалюка, помічника Міністра внутрішніх справ – начальника Управління моніторингу дотримання прав людини в діяльності ОВС Олега Мартиненка, помічника Міністра – начальника відділу регіонального контролю Юрія Бєлоусова та помічника міністра МВС в Полтавській області по захисту прав людини Антоніни Стучилової.

Основна мета створення і функціонування громадської ради полягає у здійсненні громадського контролю за станом реалізації прав і свобод громадян, а також якісним рівнем їх захисту органами виконавчої і судової влади.

Створена на базі Головного управління МВС в Полтавській області громадська рада, сформована з досвідчених правників (ветеранів МВС, адвокатів і правозахисників) присвятила робочу зустріч колегіальному обговоренню злободенних питань, що на даний час потребують нагального розв’язання.

Критичному переосмисленню членів ради підлягали фактичні вади правоохоронної діяльності. Увазі присутніх було представлено дискусійні проблеми правоохоронної практики, зокрема питання дотримання співробітниками міліції законності під час провадження дізнання і досудового слідства.

Михайло Цимбалюк зробив акцент на необхідності застосування адекватних заходів реагування до порушників вимог кримінально-процесуального законодавства. Зокрема, наголосивши на необхідності провадити обґрунтовану службову перевірку усіх обставин конкретної справи, керманич міліції висловив думку з приводу доцільності ґрунтовного аналізу кожної ситуації та її колегіального розгляду на планових зустрічах громадської ради.

Начальник ГУМВС відзначив: «Подібна практика зарадить об’єктивному і законному вирішенню конфліктів і сприятиме запобіганню аналогічним інцидентам протизаконної поведінки з боку працівників регіональної міліції».

Гаряча полеміка членів ради розгорнулася з приводу чинних законодавчих протиріч, що створюють юридичні перешкоди для громадян в процесі реалізації конституційних прав і обов’язків.

По завершенню засідання Михайло Цимбалюк продемонстрував членам громадської ради посвідчення, які вони отримають у найближчий час, й озвучив задуми відносно делегування додаткових повноважень, пов’язаних з проведенням комплексних перевірок. Антоніна Стучилова оголосила намір розробити наказ про формування мобільних груп, що працюватимуть за наперед визначеними напрямками.

Довершила робочу зустріч змістовна доповідь помічника Міністра внутрішніх справ, доктора наук, Олега Мартиненка на тему "Управлінська діяльність громадської ради", - за інформацією ВЗГ ГУМВС України в Полтавській області.

Джерело повідомлення: сайт Майдан

Поза форумом

 

#64 2008-09-23 06:26:47

Людмила
Administrator
Зареєстрований: 2006-04-11
Повідомлень: 972

Re: Проект "Без декорацій"

Громадські ради діють також і в районах:

11.09.2008р. відбулося засідання громадської ради при голові райдержадміністрації на тему „Розвиток доступу жителів району до сучасних інформаційно-комунікаційних технологій”.

11.09.2008р. відбулося засідання громадської ради при голові райдержадміністрації на тему „Розвиток доступу жителів району до сучасних інформаційно-комунікаційних технологій”. Представники громадських організацій та профспілок обговорили завдання, які передбачені Законом України „Про Основні засади розвитку інформаційного суспільства в Україні на 2007-2015 роки”, зокрема про стан комп’ютерно-інформаційного забезпечення та ефективність використання комп’ютерної техніки у навчально-виховних закладах району, створення районного бібліотечно-інформаційного центру (БІЦ), виховні орієнтири освіти в умовах інформаційного суспільства тощо.

До присутніх звернулася заступник голови райдержадміністрації, заступник голови громадської ради Дудко С.І. щодо проведення в районі благодійної акції „Жителі Котовського району вшановують пам’ять жертв Голодомору”. Керівники громадських фундацій висловили підтримку в проведенні цієї акції.

http://kotovsk-rda.odessa.gov.ua/main.aspx?sect=News#12.09.2008

Поза форумом

 

#65 2008-11-27 12:21:38

Lalos
Активіст
Зареєстрований: 2006-10-16
Повідомлень: 342

Re: Проект "Без декорацій"

Покращення умов для затриманих, захист прав ромів, просвіта працівників міліції...

Такі результати роботи Громадської ради при УМВС в Черкаській області з питань забезпечення прав людини, що розпочала свою роботу в липні 2008 року. Одним з основних завдань Громадська рада визначила для себе моніторинг роботи підрозділів УМВС щодо дотримання прав людини.

Моніторинг здійснюється щомісячно мобільною групою до якої входять 9 осіб – члени Громадської ради від громадськості та уповноважені від громадських організацій.

За період з липня по листопад 2008 року мобільною групою здійснено виїзди і проведено моніторинг дотримання прав людини у 8 міськрайорганах УМВС, а саме: Городищенському, Драбівському, Звенигородському, Катеринопільському, Маньківському, Тальнівському райвідділах та Канівському і Уманському міськвідділах.

Слід зазначити, що рівень дотримання прав людини та умови тримання громадян в ізоляторах тимчасового тримання (ІТТ) у різних райвідділах відрізняються, іноді кардинально. Так, члени мобільної групи відмітили задовільний стан дотримання прав людини в діяльності Городищенського, Драбівського, Катеринопільського райвідділів, де керівництво піклується про створення належних умов для прийому відвідувачів, контролює дотримання персоналом прав громадян, вживає заходи щодо поліпшення умов тримання громадян в ІТТ та у кімнатах при черговій частині.

Разом з тим проведеним мобільною групою моніторингом встановлені грубі порушення прав людини у Маньківському, Канівському, Звенигородському та Уманському міськрайвідділах.

Так, в ІТТ Канівського міськвідділу не забезпечується безперешкодний доступ утримуваних до питної води (вода подається за бажанням чергового), санвузли не обладнані автоматичним змивом, у камерах недостатній рівень як природного, так і штучного освітлення.

Камери ІТТ Уманського міськвідділу вимагають ремонту – стіни уражені грибком, санвузли не відокремлені від койок та не облицьовані плиткою. До теперішнього часу у 5 з 9 камер ІТТ штукатурка стін виконана у вигляді так званої «шуби». Кухонний посуд в ІТТ Уманського МВ старий і вимагає заміни. У теперішній час діяльність ІТТ при Уманському МВ тимчасово призупинена.

На час перевірки Звенигородського ізолятору, в ньому не працювала душова кімната і санвузол в одній з камер, не достачало 6 комплектів посуду, а примусова вентиляція у кімнаті для доставлених при черговій частини перебувала у неробочому стані.

Найгірші умови для тримання громадян були встановлені мобільною групою в ІТТ Маньківського РВ УМВС. Душова кімната ізолятора перебуває у неробочому стані, утримувані не забезпечені трьохразовим гарячим харчуванням (сніданок надається разом з обідом), у камерах замість окремих койок розташовані так звані «подіуми», санвузли не обладнані змивами. Бойлер для підігріву води не працює, відсутня необхідна кількість кухонного посуду, утримуваним видається зношена білизна при наявності на складі нових її комплектів.

Такі умови тримання затриманих в ІТТ не припустимі і якщо ізолятор Маньківського РВ УМВС ближчим часом не буде приведений у належний стан, Громадська рада буде вимушена ініціювати питання призупинення його роботи.

Слід вказати і те, що у вищевказаних райвідділах мобільною групою фіксувались і порушення прав людини під час проведення процедури адміністративного затримання та тримання громадян в кімнатах для доставлених. В тому ж Маньківському РВ виявлено 14 фактів утримання громадян в кімнаті для доставлених без складання протоколу про адміністративне затримання та непоодинокі випадки проведення особистого огляду громадян без понятих та неповідомлення родичів особи про її затримання. У кімнатах для доставлених Звенигородського та Канівського райвідділів громадяни утримувались у кімнаті для доставлених з перевищенням максимально можливих термінів тримання.

За результатами проведених моніторингів дотримання прав людини у міськрайорганах міліції, складались відповідні звіти, які направлялись для розгляду і прийняття рішення начальнику УМВС, а також до Управління моніторингу дотримання прав людини в діяльності ОВС апарату Міністра МВС України.

Кінцевим результатом кожної перевірки є вжиття заходів по усуненню виявлених порушень прав і свобод людини, а в окремих випадках і притягнення до відповідальності співробітників органів внутрішніх справ, які такі порушення вчиняли. Враховуючи це, за результатами проведених мобільною групою та помічником Міністра перевірок, а також для перевірки фактів, викладених у зверненнях громадян, було ініційовано проведення 37 службових перевірок, за результатами яких до дисциплінарної відповідальності притягнуто 20 працівників міліції.

Також після звернень Громадської ради керівництвом УМВС вжито певних заходів і по покращенню умов перебування громадян в ІТТ. З липня по листопад 2008 року додатково придбано постільної білизни на загальну суму 29 000 грн. і медичного інвентарю на загальну суму 11 500 грн.

Разом з тим слід визнати, що для остаточного вирішення проблеми незадовільних умов тримання громадян в ІТТ необхідні значно більші кошти, в першу чергу на проведення реконструкції будівель ІТТ, капітальний ремонт системи водопостачання та каналізації тощо.

Громадська рада при УМВС України в Черкаській області приділяє серйозну увагу вивченню та аналізу стану дотримання прав ромської спільноти. З ініціативи Громадської ради УМВС України в Черкаській області прийнятий норматив «Про запобігання випадкам порушень прав і свобод ромів співробітниками ОВС Черкаської області».

Також члени Громадської Ради приймали участь у особистому прийомі громадян помічником Міністра. При цьому громадянам надавались як відповідні консультації, так і реальна допомога у вирішенні їх проблем.

Крім того, Громадською Радою приділяється відповідна увага підвищенню рівня правової обізнаності персоналу органів внутрішніх справ, в першу чергу в питаннях протидії таким негативним явищам, як дискримінація та ксенофобія. За звітний період було організовано і проведено тренінг-практикум та 2 семінарських заняття на тему протидії дискримінації і ксенофобії з особовим складом міліції.

У своїй діяльності Громадська рада намагається не тільки контролювати дотримання прав громадян під час утримання в ІТТ, а і по можливості надавати реальну допомогу громадянам, щодо поліпшення умов їх перебування в ізоляторах. Так за фінансової підтримки благодійних релігійних організацій, придбано для ІТТ області 20 бактерицидних опромінювачів для профілактичної санітарно-епідемічної обробки повітря, на загальну суму 5440 гривень. Також управлінню громадської безпеки УМВС передано 20 комплектів літератури християнської тематики.

Більш докладну інформацію про діяльність Громадської ради при УМВС України в Черкаській області можна отримати на веб-сайті УМВС України в Черкаській області

Відповідальний секретар Громадської ради при УМВС
України в Черкаській області
В.К.Батчаєв
(0472) 39-31-78

Джерело повідомлення: Інтернет-портал Громадський простір

Відредаговано Lalos (2008-11-27 12:25:42)

Поза форумом

 

#66 2008-12-13 22:26:11

Людмила
Administrator
Зареєстрований: 2006-04-11
Повідомлень: 972

Re: Проект "Без декорацій"

ПРОБЛЕМИ ПОШИРЕННЯ АЛКОГОЛІЗМУ І НАРКОМАНІЇ ОБГОВОРЕНО НА ЗАСІДАННІ ГРОМАДСЬКОЇ КОЛЕГІЇ ПРИ ГОЛОВІ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

З 25 листопада по 10 грудня в області проводиться Міжнародна акція “16 днів проти гендерного насильства” В ці дні органи державної влади і місцевого самоврядування разом з громадськими організаціями проводять заходи по запобіганню насильства в сім’ї і торгівлі людьми. Причини поширення цього ганебного явища мають як особистісне, так і соціальне коріння. Нещодавно, в Чернігівській обласній державній адміністрації відбулося засідання Громадської колегії при голові ОДА, де піднімалося згадане питання.
Розпочав засідання вступним словом Володимир Хоменко – голова Чернігівської обласної держаної адміністрації. В заході взяли участь керівники і спеціалісти УМВС в Чернігівській області, обласного центру зайнятості, управлінь і відомств облдержадміністрації, Федерації профспілкових організацій Чернігівської області, зацікавлені представники громадськості. На засіданні були обговорені надзвичайно актуальні і болючі проблеми, що постали перед нашим суспільством і серед них: “Стан справ щодо протидії розповсюдження алкоголізму та наркоманії серед молоді: ефективність роботи влади та громадськості”.
Зі співдоповіддю на засіданні виступила Ірина Дорожкіна – директор “Навчально-методичного центру профспілок”, голова обласної організації Спілки жінок України, член Громадської колегії.
У своєму виступі вона приділила значну увагу гендерному аспекту проблеми алкоголізму і наркоманії. Не секрет, що більшість хворих на алкоголізм – це чоловіки, які і без цього є біологічно слабкою статтю. Адже середня тривалість життя жінок в області – 76 років, проти 63 років у чоловіків. До того ж хлопчиків помирає більше на першому році життя (58%) та і загалом, чоловіки хворіють частіше. В нашій області за минулий і цей роки померло біля 35 тис. осіб, із них чоловіків і жінок приблизно однаково, але 38% чоловіків помирає у віці 16-59 років, а 90% жінок – в пенсійному віці. “Дуже скоро ми взагалі опинимося перед загрозою втрати цілого покоління чоловіків і виникненням статевого дисбалансу” – підсумувала директор НМЦ профспілок.
Доречи, як повідомляло інтернет-видання “Чернігівський монітор”, за останні три роки в області продажі алкогольних напоїв зросли в 1,8 разів, натомість продуктів харчування продано лише на 30% більше. Це факт над яким варто замислитись. Особлива ситуація з дитячим та підлітковим алкоголізмом. Школяр з пляшкою пива у руці на вулицях обласного центру не здивує.
Ірина Дорожкіна привернула увагу представників органів державної влади та місцевого самоврядування, громадських організацій, засобів масової інформації до важливості залучення широких верств суспільства у боротьбу з пияцтвом, наркоманією та ігровими автоматами.
Володимир Струк – голова Федерації профспілкових організацій Чернігівської області, член Громадської колегії зосередив свій виступ на проблемі поширення алкоголізму, особливо серед молоді: “Необхідно негайно розробити програму по боротьбі з цим загрозливим явищем. Нація деградує, як в фізичному, так і в моральному плані. Я, як представник профспілок, сам бачу, що багато молодих людей, які тільки розпочали свій робочий шлях, вже є алкоголіками, або наркоманами! А це тягне за собою зростання порушень трудової дисципліни, виробничого травматизму, врешті решт, смертності серед молодого покоління”. Голова профспілок області закликав членів Громадської колегії вивчити вінницький досвід в цьому питанні, де місцева влада почала масштабну боротьбу з пияцтвом, зокрема впроваджуються доволі жорсткі обмежувальні заходи:
а) Алкогольні і слабоалкогольні напої відпускатимуться в магазинах тільки з 11.00 до 21.00;
б) З білбордів, преси і місцевого ТБ зникає реклама спиртних напоїв;
в) Покупцям до 21 року не відпускають нічого міцніше за лимонад;
г) Власникам кафе, ресторанів, нічних клубів і казино рекомендується утримуватись від реалізації спиртних напоїв після 23.00;
д) Планується відкриття витверезників і лікувально-трудових профілакторіїв.
“Взятися до витверезіння окремо взятого регіону такими радикальними методами його владу примусила статистика. За 2007 рік (за даними Міністерства охорони здоров’я) у Вінницькій області на 100 тис. населення зафіксовано 1348 випадків хронічного алкоголізму. А в Чернігівській області, шановні колеги, ситуація ще більш тривожна – 1690 випадків на 100 тис. населення! На всіх рівнях влади необхідно приймати рішення з цього питання і домагатися їх виконання” – наголосив Володимир Струк.
Заступник начальника УМВС України в Чернігівській області Іван Гамор підтвердив тривожну тенденцію поширення алкоголізму, навівши статистичні дані органів правопорядку. За його словами, алкоголізм, як ніщо інше, збільшує побутову злочинність. Так кожен п’ятий-шостий злочин скоєно в стані алкогольного сп’яніння.
Члени Громадської колегії прийняли Рекомендації та пропозиції щодо поліпшення протидії розповсюдження алкоголізму і наркоманії серед молоді в Чернігівській області. Цей документ передбачає розробку довгострокової обласної програми профілактики алкоголізму і наркоманії серед населення (з відповідним фінансуванням) з подальшою передачею її на затвердження сесією обласної ради. Окрім того, на засіданнях колегій обласної і районних державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування рекомендується розглянути питання про особисту відповідальність керівників структурних підрозділів у справі профілактики алкоголізму та наркоманії (особливо підліткової) в містах і районах області.

Віталій Копиш
провідний спеціаліст навчального відділу підприємства “Навчально-методичний центр” Федерації профспілкових організацій Чернігівської області

Поза форумом

 

#67 2008-12-20 20:15:12

Людмила
Administrator
Зареєстрований: 2006-04-11
Повідомлень: 972

Re: Проект "Без декорацій"

Голова облдержадміністрації Борис Сіленков взяв участь у роботі першої звітно-виборчої конференції Громадської ради при Херсонській обласній державній адміністрації

   Голова облдержадміністрації Борис Сіленков 18 грудня взяв участь у роботі першої звітно-виборчої конференції Громадської ради при Херсонській обласній державній адміністрації.
   Як відзначила у звітній доповіді голова Громадської ради Лариса Польська, за період, що минув з жовтня 2006 року, часу проведення установчої конференції, Громадська рада пройшла шлях становлення, формувалася як постійно діючий форум дієвого діалогу між владою та громадськістю. У звітному періоді діяльність ради була спрямована на виконання основного для неї завдання - сприяння реалізації громадянами конституційного права на участь в управлінні державними справами.

   Зокрема, Громадська рада спрямувала свою діяльність на участь у підготовці та обговоренні важливих для регіону документів - Стратегії економічного і соціального розвитку області до 2015 року, Програми гендерного розвитку області до 2010 року, програм "Молодь Херсонщини" та "Ветеран", Програми доступного житла. Члени Громадської ради брали участь у всіх важливих для жителів регіону заходах обласної державної адміністрації, були ініціаторами і виконавцями ряду інших важливих для громади суспільних заходів, у тому числі - благодійних.
   Як відзначив у виступі на конференції голова облдержадміністрації Борис Сіленков, за два роки, що минули, обласна державна адміністрація і Громадська рада стали партнерами. З огляду на ініціативи та конкретні справи членів Громадської ради Борис Сіленков запропонував через її комітети подавати від громадських організацій кандидатури до кадрового резерву органів виконавчої влади, а також повідомив про те, що відтепер Громадська рада матиме в облдержадміністрації своє окреме приміщення.
   У звітній доповіді та виступах по її обговоренню було вказано також і на існуючі на даний час недоліки у роботі Громадської ради та намічено конкретні шляхи їх подолання.
   Учасники першої звітно-виборчої конференції визнали роботу Громадської ради за звітний період задовільною і знову обрали головою Громадської ради при Херсонській обласній державній адміністрації Ларису Польську.

Поза форумом

 

#68 2009-02-03 09:07:14

Людмила
Administrator
Зареєстрований: 2006-04-11
Повідомлень: 972

Re: Проект "Без декорацій"

З інтернет-конференції Голови ХОДА

Людмила 2009-01-12 20:47 Шановний Бориск Віталійовичу, при голові ХОДА з 2005 року створена Громадська Рада. Які її головні досягнення на Ваш погляд? Чим саме вона Вам допомагає? Чи допомагає насправді? 

# Борис Силенков 2009-01-26 18:06 Зі зміною її керівника за 2 роки зроблено багато добрих справ для громади. Звіт про її роботу нещодавно був представлений в грудні на звітній конференції і 34-ри громадські організації, що входять до її складу, переобрали Ларису Польську на 2-й термін. Я вдячний всім їм за ту непросту роботу, яку вони проводять з людьми, там де накопичилось багато соціальних проблем.

працювали-працювали....

Поза форумом

 

#69 2009-03-01 09:33:03

Людмила
Administrator
Зареєстрований: 2006-04-11
Повідомлень: 972

Поза форумом

 

Нижній колонтитул

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB

[ Generated in 0.039 seconds, 8 queries executed ]