Форум ЦСП

Форум для спілкування клієнтів, партнерів та співробітників херсонського ЦСП.
УВАГА: для того, щоб розміщувати повідомлення, необхідно "зайти"
На сайт ЦСП

Ви не зайшли.

#1 2008-02-11 18:14:19

Людмила
Administrator
Зареєстрований: 2006-04-11
Повідомлень: 972

Обласна програма "Будівництво житла для малозабезпечених верств"

Запрошення:

8 лютого 2008 р. у малому зал1 облдержадм1н1страц11 (2 поверх) в1дбудеться зас1дання Громадської ради з метою проведення консультац11 щодо проекту Програми буд1вництва доступного житла  на  Херсонщин1.
Консультац1ю проведе Чмут О.Ю.,начальник управл1ння м1стобудування та архитектури  ОДА.
В1дпов1дальний за проведення консультац11 -заступник голови ГР приОДА Кривонос В.В.

ГР також приеме р1шення про вступ до ГР нових член1в зг1дно поданих заяв.

Початок роботи об 11.00 год

З повагою - голова ГР Польська Л.Л.

Офіційне про те, що відбулося з сайту ХОДА:

Сьогодні громадська рада при обласній державній адміністрації обговорила питання будівництва на Херсонщині доступного житла

Сьогодні відбулося засідання громадської ради при обласній державній адміністрації, де обговорено хід виконання на Херсонщині обласної програми "Будівництво житла для малозабезпечених верств населення".
   Як повідомив у своєму виступі на засіданні громадської ради начальник управління містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства Олексій Чмут, згідно з цією програмою, розробленою і затвердженою у 2007 році, у регіоні планується ввести в експлуатацію орієнтовно 40 тис. квадратних метрів житла.
   Протягом 2008 - 2012 років у містах Каховка, Нова Каховка і Скадовськ збудують дев'ять 100-квартирних та два 50-квартирних житлових будинків. Місцевою владою вже розпочато практичну роботу по відведенню земельних ділянок та укладанню договорів з інвесторами-підрядниками. Зокрема, у місті Каховка відведено для будівництва доступного житла земельні ділянки площею 40 гектарів. Невдовзі до виконання програми приєднається також і місто Цюрупинськ.
   Що ж до Херсона, то, як відзначили учасники засідання, програма будівництва тут доступного житла поки що не знайшла належного відгуку у міської влади. В обласному центрі продовжують будувати, в основному, дороге комерційне житло. Відтак, громадська рада при обласній державній адміністрації проголосувала за те, щоб направити запит до Херсонського міськвиконкому стосовно виконання в місті програми "Будівництво житла для малозабезпечених верств населення".
   Довідково. На сьогоднішній день в області на квартирному обліку перебуває майже 24 тис. сімей. Щороку житло отримують близько 230 сімей, або 1% тих, хто знаходиться у черзі.

Відтак, постають питання:
1. Так то було обговорення проекту? Чи програма вже діє?
2. Чи не було єдиною метою цього "обговорення" створити чергову подставу для критики Сальдо?
3. Під час обговорення була озвучена вартість кв.метра "доступного" житла - 600 долл. Я сьогодні бачила біг-борд компанії "Південенерго" (назва може бути неточною): "Квартири від 20 тис. євро". Так "доступне" житло  матимеме таку ж ціну. Так в чому тоді переваги обласної програми, якщо громада втрачає кошти від плати за землю, будівельники економять на ліфтах та будматеріалах, а для мешканців виходить та ж ціна, що й у приватних забудовників??????

Поза форумом

 

#2 2008-02-23 14:28:50

Lalos
Активіст
Зареєстрований: 2006-10-16
Повідомлень: 342

Re: Обласна програма "Будівництво житла для малозабезпечених верств"

Статья в газете "Гривна": Недоступное ты наше!

Поза форумом

 

#3 2008-03-05 18:41:18

Людмила
Administrator
Зареєстрований: 2006-04-11
Повідомлень: 972

Re: Обласна програма "Будівництво житла для малозабезпечених верств"

Голова обласної державної  адміністрації  звернувся  до   міських  голів  з  проханням  підготувати    пакет   необхідних  документів для   будівельних компаній-інвесторів

Голова обласної державної адміністрації Борис Сіленков  звернувся  до   міських  голів  з  проханням  підготувати  пакет   необхідних документів для будівельних компаній-інвесторів. За  його словами,  протягом останніх трьох  місяців з  будівельними компаніями    ведуться переговори щодо підписання  ними угод  з  міськвиконкомами регіону  стосовно будівництва  житла для мешканців  міст. 
Для забезпечення відпрацювання всіх нормативно-правових механізмів при будівництві  житла для населення із середнім достатком,  між інвестором-підрядником та Каховським міськвиконкомом укладено угоду про співпрацю на 5 років щодо будівництва 500 квартир. Щодо будівництва 250 квартир – зі Скадовським міськвиконкомом. Також укладено договір між інвестором-підрядником та Каховським міськвиконкомом на будівництво еталонного 100-квартирного 4-поверхового житлового будинку з мансардним поверхом.
Стосовно міста Херсона, то на сьогодні земельні ділянки під будівництво багатоповерхових житлових будинків соціальної спрямованості в обласному центрі не виділено. Питання про будівництво доступного житла в Цюрупинську  буде розглянуто після внесення змін до генерального плану міста.

З сайту ХОДА

Поза форумом

 

#4 2008-03-13 09:31:35

Lalos
Активіст
Зареєстрований: 2006-10-16
Повідомлень: 342

Re: Обласна програма "Будівництво житла для малозабезпечених верств"

Висновки робочої групи щодо обласної програми «Будівництва житла для малозабезпечених верств населення»
на період 2007 – 2010 роки


Робоча група Громадської Ради при ХОДА у складі:
Кривонос Валентин Володимирович – голова робочої групи;
Мошнягул Олександр Дмитрович – заступник голови;
Щепьоткіна Лариса Володимирівна – секретар;
Члени групи:
Безкоровайна Ольга  Давидівна
Головченко Ніна Миколаївна
Левківська Марія Михайлівна
Цурдук Валерій Володимирович

опрацювавши
Указ Президента України від 08.11.2007р. № 1077/2007 «Про заходи щодо будівництва доступного житла в Україні та поліпшення забезпечення громадян житлом»;
Проект концепції Загальнодержавної програми забезпечення житлом громадян на 2009 -2012 роки
рішення ХІІІ сесії п’ятого скликання Херсонської обласної ради від 30.03.2007р. №206  обласна програма «Будівництва житла для малозабезпечених верств населення»  на період 2007 – 2010 роки;
план заходів щодо забезпечення обласної програми «Будівництва житла для малозабезпечених верств населення»  на період 2007 – 2010 роки;
інформацію управління містобудування, архітектури та житлово–комунального господарства  ХОДА
пропонує на розгляд Громадської Ради при ХОДА свої висновки:
З опрацьованих документів незрозуміло:
1.Чи проводилось соціальне дослідження – опитування малозабезпечених верств населення, що стоїть в черзі на житло.
2.Чи  стануть квартири в  будинках, збудованих за цією Програмою доступними за ціною малозабезпеченим верствам населення, що стоять в черзі на житло.
3.За якими критеріями  буде розподілятись житло в новозбудованих будинках.
4.Чи відповідають земельні ділянки, надані під забудову доступним житлом, генеральному плану забудови населених пунктів та державним будівельним нормам щодо планування забудови населених пунктів.
5.Чи існують фінансові гарантії щодо цільового використання землі, призначеної для побудови доступного житла.
6.Яким чином визначаються інвестор та підрядчик для забудови.
7.Фінансове забезпечення проекту
8.Яким чином буде здійснюватись управління грошима власників квартир.

Вивчивши досвід  громадськості великих міст України, що кілька років працюють над проблемами ущільненої забудови, пропонуємо внести до резолюції коло питань, при вирішенні яких програма «Будівництва житла для малозабезпечених верств населення»  на Херсонщині мала б дійсно поліпшити умови побудови доступного житла для малозабезпечених верств громадян:
1. Дозволи на нові землевідводи не видавати без наявності документів на виділення та винесення в натуру прибудинкових територій всіх існуючих будинків біля запланованої забудови. Нові землевідводи не можуть порушувати межі існуючих прибудинкових територій.
2. При новому будівництві в межах існуючих кварталів міста не дозволяється:
2.1. зменшувати рекреаційні зони мікрорайону, кількість зелених насаджень, дитячих та спортивних майданчиків, відпочинкових зон, тощо;
2.2. погіршувати транспортну інфраструктуру мікрорайону.
Не затверджувати нову проектну документацію, яка не відповідає цим критеріям.
3. При зміні будь-яких параметрів забудови в проектній документації між 1 та 2 сесією анулювати рішення про землевідвід та вимагати починати процедуру здійснення та погодження землевідводу (експертизи, погодження та т.ін,) оформлення містобудівної документації та врахування громадської думки заново.
4. Створити і вести загальнодоступну базу даних щодо статусу і операцій з земельними ділянками в місті. Забезпечити єдиний документальний супровід видачі дозволів на оренду та/або володіння земельними ділянками та їх забудову.
5. Міськрада затверджує вичерпний перелік ЗМІ, в яких має оприлюднюватися інформація про забудову згідно ст. 18 Закону України „Про планування і забудову територій”.
6. Міськрада затверджує вичерпний перелік відомостей, які зобов’язаний оприлюднити в ЗМІ забудовник про заплановане будівництво.
7. Пропонується така процедура врахування громадської думки до прийняття міськрадою рішення про новий землевідвід:
Після подання заявки в на землевідвід в межах існуючих кварталів міста забудовник:
7.1. отримує у відповідному органі виконавчої влади міста точне визначення меж прилеглої території, де він має опитати власників будинків та квартир;
7.2. отримує у відповідному органі виконавчої влади міста підписні листи затвердженого міськрадою зразка для збору підписів власників;
7.3. розміщує в визначених постановою сесії міськради ЗМІ оголошення про наміри будівництва з інформацією зазначеною в п.6;
7.4. рекомендованими листами сповіщає всіх мешканців прилеглої до планованого будівництва території про наміри забудовника п.6;
7.5. збирає на бланках підписи власників будинків та квартир числом не менше 75% від всіх мешканців.

Обласна програма будівництва житла для малозабезпечених верств населення стане дієвою програмою в випадку врахування висновків робочої групи та резолюції Громадської Ради при ХОДА по цьому питанню.

Відредаговано Lalos (2008-03-13 09:32:27)

Поза форумом

 

#5 2008-03-25 10:42:26

Людмила
Administrator
Зареєстрований: 2006-04-11
Повідомлень: 972

Re: Обласна програма "Будівництво житла для малозабезпечених верств"

Розпорядженням голови обласної державної адмінстарції від 18 березня 2008 року №295 з посади начальника управління містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства облдержадміністрації звільнено Чмута Олексія Юхимовича - у зв'язку з досягненням державним службовцем граничного віку проходження державної служби.

З сайту ХОДА

Поза форумом

 

#6 2008-07-29 13:37:11

Lalos
Активіст
Зареєстрований: 2006-10-16
Повідомлень: 342

Re: Обласна програма "Будівництво житла для малозабезпечених верств"

Бездомные мы!
Доступного жилья в Херсоне и области не будет. По мере, в ближайшее время и за государственные деньги. Министерство строительства и регионального развития не утвердило нормы сооружения социальных домов у нас в области. Причина в том, что областные власти не подали в Министерство предложения, которые можно воплотить в жизнь. Об этом говорится в специальном сообщении пресс-службы ведомства. Доступного жилья также не дождутся в Днепропетровске. Во всех остальных областях уже скоро начнется строительство таких квартир. Всего министерство утвердило 72 строительных проекта, которые включают более 6 тысяч социальных квартир.

Источник сообщения: сайт газеты Горожанин и горожанка

Поза форумом

 

#7 2008-09-11 09:06:44

Lalos
Активіст
Зареєстрований: 2006-10-16
Повідомлень: 342

Re: Обласна програма "Будівництво житла для малозабезпечених верств"

Розподіл соціального житла у Дніпропетровську контролюватимуть неурядові організації

У Дніпропетровську розподіл соціального житла контролюватиме спеціальна наглядова рада, до складу якої увійшли депутати та представники профільних управлінь міськради, а також лідери громадських організацій, що опікуються з соціально незахищеними городянами.

Дешевого або соціального житла тільки у Дніпропетровську потребують 30 тисяч родин. Це ті, чиї прибутки менші за вартість оренди житла у місті – розповідає заступник міського голови Олена Лозенко. Всі вони стоять у черзі на отримання квартир від міської влади, проте за останні кілька років вона не просунулася ні на крок. На будівництво “комунального житла” бракує коштів. Певну кількість квартир для соціальних потреб мають виділяти комерційні забудовники, проте вони під різними приводами намагаються цього уникати. Саме це питання відтепер контролюватиме наглядова рада. Другий напрямок її роботи – створення центру матері та дитини. В ньому житимуть породіллі, яким нема куди йти з пологового будинку. Житлові проблеми змушують жінок відмовлятися від дитини. Відтепер їм надаватимуть кімнати у “Центрі матері та дитини”. Там вони матимуть право мешкати два роки, впродовж яких соціальні працівники допоможуть жінці отримати професію, знайти роботу та постійне житло.

Джерело повідомлення: Громадський простір

Поза форумом

 

Нижній колонтитул

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB

[ Generated in 0.026 seconds, 11 queries executed ]