Форум ЦСП

Форум для спілкування клієнтів, партнерів та співробітників херсонського ЦСП.
УВАГА: для того, щоб розміщувати повідомлення, необхідно "зайти"
На сайт ЦСП

Ви не зайшли.

#1 2007-09-02 08:36:41

Дементий
Moderator
Зареєстрований: 2006-04-16
Повідомлень: 233

Опека и дети сироты

Очень хороший сайт по этим вопросам
"Детские дома Запорожья": может пригодится опыт работы для желающих

http://www.deti.zp.ua/

Поза форумом

 

#2 2007-09-02 08:37:35

Дементий
Moderator
Зареєстрований: 2006-04-16
Повідомлень: 233

Re: Опека и дети сироты

И проблемы усыновления в газете "Зеркало недели"

Людмила Волынец: «Я умею писать законы, но не усыновляю детей»
http://www.zn.ua/3000/3050/59905/

Поза форумом

 

#3 2007-09-02 08:40:30

Дементий
Moderator
Зареєстрований: 2006-04-16
Повідомлень: 233

Re: Опека и дети сироты

Психологический оспект: дети-инвалиды

Мама ребенка-инвалида: груз ответственности
http://www.zn.ua/3000/3855/60084/

Поза форумом

 

#4 2007-09-20 15:20:06

Lalos
Активіст
Зареєстрований: 2006-10-16
Повідомлень: 342

Re: Опека и дети сироты

Дети - сироты: статистика и реальность

http://otiec.livejournal.com/236268.html

Поза форумом

 

#5 2008-07-18 09:17:14

Lalos
Активіст
Зареєстрований: 2006-10-16
Повідомлень: 342

Re: Опека и дети сироты

Інформація на сайті ХОДА:

На сесії облради не прийнято обласну програму реформування системи закладів для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування
На 29-й сесії обласної ради, що відбулася 15 липня, у порядку денному стояло питання "Про обласну програму реформування системи закладів для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування". Ця програма розрахована на створення умов для реалізації державних гарантій і конституційних прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, і здійснюватиметься виключно в інтересах кожної дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування.
   Як інформує Служба у справах дітей облдержадміністрації, на Херсонщині з п'яти закладів для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які підпорядковані управлінню освіти і науки облдержадміністрації, лише у двох створені певні належні умови їх утримання та виховання. Це заклад нового типу - дитячий будинок "Радість" у м. Каховка і дитячий будинок компенсуючого типу "Теремок" у м. Херсоні. Відповідно до вимог ст.18 Закону України "Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування" (щодо граничної чисельності вихованців не більше 50 осіб) у "Радості" проживає 50 дітей даної категорії, а у "Теремку" - 52 дитини. В даних закладах діти лише проживають, а навчаються в звичайних загальноосвітніх школах, відвідують дитячі садки, не перебувають ізольовано від соціуму.
   А інші три заклади для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, потребують реформування, а саме: Цюрупинська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат, Херсонська загальноосвітня школа-інтернат, Калінінська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат №2. В даних закладах діти-сиріти та діти, позбавлені батьківського піклування проживають і навчаються ізольовано від суспільства. В них перебуває від 100 до 300 дітей. Заклади розмішені в старих приміщеннях, розрахованих на проживання в одній кімнаті-спальні по 12 - 20 дітей, їдальні розраховані на 80 - 120 дітей.
   В ході реалізації зазначеної програми діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, отримають можливість:
   - Повернутися в біологічні родини, виховуватися в сім'ях усиновителів, опікунів, піклувальників, прийомних сім'ях або дитячих будинках сімейного типу.
   - Бути влаштованими до закладу, якщо з певних причин не було можливості влаштувати її на виховання в сім'ю громадян.
   - Проживати в одному дитячому будинку до повноліття, а навчатися і відвідувати інші заклади - відповідно до розвитку, здібностей та інтересів.
   - Проживати та виховуватися у створених внаслідок реформування умовах, наближених до сімейних, сприятливих для проживання та виховання. Зокрема, дитячі спальні кімнати розраховані на 2 - 3 дитини, спальні кімнати об'єднуватимуться навколо вітальні-холу, де відбуватимуться спілкування дітей блоку по 10 - 12 чоловік. У блоці буде їдальня та невелика кухня для здобуття дітьми практичних, побутових та соціальних навичок. При кожному блоці будуть окремі санітарно-гігієнічні блоки для хлопчиків та дівчаток.
   - Мати в дитячому будинку сприятливі умови для сімейного спілкування між братами та сестрами, налагодження контактів з соціальним оточенням, збереження або поновлення контактів з біологічними родинами. Зменшиться кількість перехідних етапів та адаптацій в зв'язку з переходом до інших закладів, після досягнення певного віку (з будинку дитини до дитячому будинку та загальноосвітнього закладу). Розшириться коло соціальних контактів - завдяки організації навчання дітей у школах найближчого соціального оточення.
   Програмою передбачено надходження додаткових коштів з державного бюджету на утримання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування з розрахунку 2 прожиткових мінімуму на кожну дитину-сироту та дитину, позбавлену батьківського піклування, окрім утримання закладів з місцевого бюджету.
   Передбачено і забезпечення діяльності консультаційних пунктів центрів соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді в жіночих консультаціях, пологових будинках та відділеннях - з метою запобігання відмови матерів від новонароджених, тобто запобігання раннього сирітства. Передбачений програмою електронний облік дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, - це облік надходжень з державного бюджету на утримання дітей зазначеної категорії.
   Але, на жаль, з 67 депутатів обласної ради підтримали 15 липня обласну програму реформування системи закладів для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування лише 32 депутати. Як повідомляє Служба у справах дітей облдержадміністрації, 8 депутатів проголосували на сесії "проти". Це депутати з фракцій: КПРС (Дегтярьов В,М., Ільницький С.І.), "Блоку Наталії Вітренко" (Кальченко В.І.), КПУ (Овчаренко В.А), "Партії регіонів" (Ротова А.І., Стогній М.В., Федько Т.І.), фракції БЮТ (Слободяник С.М.). 4 депутати "утрималися". 23 депутати від Партії регіонів не голосували. Відтак, рішення не прийнято.

Поза форумом

 

#6 2008-07-22 11:45:36

Lalos
Активіст
Зареєстрований: 2006-10-16
Повідомлень: 342

Re: Опека и дети сироты

На прошлой неделе в газете "Гривна" опубликована статья
"Детвора с седыми волосами..."

В статье рассказывается о Детском доме семейного типа из пгт Горностаевка.


Веб-страничка www.nashdom.tu2.ru

Відредаговано Lalos (2008-07-22 11:46:50)

Поза форумом

 

Нижній колонтитул

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB

[ Generated in 0.025 seconds, 8 queries executed ]