Форум ЦСП

Форум для спілкування клієнтів, партнерів та співробітників херсонського ЦСП.
УВАГА: для того, щоб розміщувати повідомлення, необхідно "зайти"
На сайт ЦСП

Ви не зайшли.

• Список
  •  » Політика
  •  » Проголошення російської мови регіональною на Херсонській області

#26 2007-08-28 17:56:47

dzvin
Новачок
Зареєстрований: 2007-08-28

Re: Проголошення російської мови регіональною на Херсонській області

Коли росіяни позбавляться свого комплексу "старошого брата" та "експортера культури" тоді можна буде говорити про захист чи підтримку "нацменшин". Коли ж у Херсоні у кінотеатрах демонструють фільми лише мовами нацмншин (однієї меншини), а в університетах україномовний студент відчуває себе меншиною... тут треба говорити про нацбезпеку. Сфера вжитку мови - етнокордон... Страшна не русифікація, а шовінізм, який несе російська етно-політична доктрина. Фрази типу: "у нас в офісє большінство говоріт по-русскі, поетому нє нарушайтє баланс!", або "что вам сделал русскій язик, что ви по-украінскі говорітє?" - це ж чистої води національна нетерпимість. Все це доводиться щодня чути у Херсоні.

Та я не журюсь... ненависть та ксеноФОБІЯ, якою хворіє російське суспільство - шлях у правалля. Кожен сам обирає свій шлях.

Поза форумом

#27 2007-08-30 14:00:36

Дементий
Moderator
Зареєстрований: 2006-04-16

>Та я не журюсь... ненависть та ксеноФОБІЯ, якою хворіє російське суспільство - шлях у правалля. Кожен сам обирає свій шлях.

Згоден й  з тим, що українських перекладів іноземних фільмів немає. Й багато викладачів спілкуються російською.
А як часто на моє питання у студентів - на якій мові краще із вами працювати у групі - я чув 100% відповідь на якій.
Перекладаня фільміва - це ширша проблема у якій є й економічне підгрунтя. Контрабанда з Росії є більш дешевою, ніж свій власний продукт, що перекладається. Цей продукт  потребує легальних шляхів.
До речі, виключно українські партії у нас відстоювали кінотеатр "Україна". Але ж бідний підприємець, який там працював не в змозі купувати більш дорогі копії, я так розумію. Й виходило, що у Херсоні україномовні політики виступали проти вирішення економічних питань для демонстрації українських фільмів.
А той же Янукович, так би мовити "ворог України" розмовляє виключно українською мовою.

А щодо ксенофобії, то вона вже прийшла до України й активно розповсюджується...

Поза форумом

#28 2007-10-03 08:10:33

Vladislav.Gladkij
Учасник
Зареєстрований: 2006-10-17
Вебсайт

dzvin написав:

Коли росіяни позбавляться свого комплексу "старошого брата" та "експортера культури" тоді можна буде говорити про захист чи підтримку "нацменшин". Коли ж у Херсоні у кінотеатрах демонструють фільми лише мовами нацмншин (однієї меншини), а в університетах україномовний студент відчуває себе меншиною... тут треба говорити про нацбезпеку. Сфера вжитку мови - етнокордон... Страшна не русифікація, а шовінізм, який несе російська етно-політична доктрина. Фрази типу: "у нас в офісє большінство говоріт по-русскі, поетому нє нарушайтє баланс!", або "что вам сделал русскій язик, что ви по-украінскі говорітє?" - це ж чистої води національна нетерпимість. Все це доводиться щодня чути у Херсоні.

Та я не журюсь... ненависть та ксеноФОБІЯ, якою хворіє російське суспільство - шлях у правалля. Кожен сам обирає свій шлях.

В середній школі №51 проходитиме інтелектуальний мовний конкурс для младшокласників "Русский медвежонок-2007". Це міжнародна гра, що фінансується  Посольством Російської Федерації. Деякі подробиці тут - http://gladkij.blogspot.com/2007/10/russians.html

Відредаговано Vladislav.Gladkij (2007-10-03 08:11:07)

Нет ничего невозможного, для человека с интеллектом // http://gladkij.ru

Поза форумом

#29 2008-03-19 13:38:01

Lalos
Активіст
Зареєстрований: 2006-10-16

Поза форумом

• Список
  •  » Політика
  •  » Проголошення російської мови регіональною на Херсонській області

Нижній колонтитул