Форум ЦСП

Форум для спілкування клієнтів, партнерів та співробітників херсонського ЦСП.
УВАГА: для того, щоб розміщувати повідомлення, необхідно "зайти"
На сайт ЦСП

Ви не зайшли.

#1 2007-06-09 10:13:02

Людмила
Administrator
Зареєстрований: 2006-04-11
Повідомлень: 972

?Корупція у Міністерстві України у справах сім'ї молоді та спорту?

Звернення СУМ в Україні про корупцію у Міністерстві України у справах сім'ї молоді та спорту

У цивілізованому суспільстві держава, потребуючи допомоги громадян, звертається до них, проголошуючи конкурс проектів.
Таким чином громадські організації, які стають переможцями, згодом виконують соціальне замовлення держави.

Багато хто скаже, що те ж саме відбувається і в Україні. А дехто запитає: «В чому різниця?»

Різниця є, і суттєва. Наші державні мужі, що очолюють молодіжний департамент і саме Міністерство у справах молоді, сім'ї та спорту навчилися проводити «відкритий» конкурс проектів, але чи навчилися вони так відкрито і відповідально до нього ставитися. Адже в інших країнах розглядаючи проекти, подані на конкурс, дивляться наскільки професійно громадська організація спроможна виконати соціальне замовлення і скільки років вона працює в цьому напрямку.

Дивлячись на перелік проектів програм, визнаних переможцями конкурсу проектів програм, розроблених громадськими організаціями стосовно дітей, молоді, жінок та сім'ї на 2007 рік, з певністю можна ствердити, що в нашій країні й далі продовжують працювати за старою системою – «Свої і чужі», «Ці поділяться», «Цим варто щось дати, аби помовчали».

Перелік проектів можна читати кілька разів і кожного разу дивуватися тому, що у нас всі займаються всім, як кажуть: «І швець, і кравець, ще й на дуді гравець».

Всеукраїнська молодіжна організація «Молодь за податкові реформи», чи не сама назва говорить про основний напрямок діяльності організації, а м етою діяльності ВМГО є сприяння формуванню податкової культури громадян та молоді, зокрема реалізовуватимуть проекти: «Молодіжний кадровий резерв України» (певно кадровий для податківців), «Залучення молоді до масових видів спорту» (цікаве поєднання з податковими реформами), «Семінар для молоді «Вибір ХХІ століття – ПАТРІОТИЗМ», і
це ще не все – «Студентська дисконтна картка».

У нас все, як не в людей Патріотичним виховання у нас сьогодні можуть займатися всі, навіть ті, хто далекий від цього.
Цікаво, чому ж сьогодні Україна переживає брак патріотизму у своїх громадян, адже навіть Ленінська Комуністична Спілка Молоді України, метою діяльності якої є сприяння об'єднанню молоді та захист її прав, сприяння розвитку громадянської свідомості та суспільної активності на основі марксистсько-ленінського світогляду, планує далі працювати над проектом «Патріотична школа сприянню здоров'ю».

Всеукраїнська молодіжна громадська організація «Кадрова спілка молодих політиків і управлінців» також працюватиме над реалізацією цілої програми «Програма патріотично виховання молоді «МолНІя». Цікаво, чи виховуватимуть вони в молоді любов до рідної мови, як одного з основних елементів патріотизму. Якщо так, то, думаю, варто змінити в назві програми «МолНію» на «Блискавку». Патріотично вихована молодь з допомоги вищеназваного проекту поїде до Куби, щоб перейняти досвід місцевого самоврядування. Адже другий проект даної організації саме це й має за мету і носить назву «Україна – Куба». Ви посміхнулися? Ми також.

Щоправда, у нас сміх чомусь крізь сльози. Бо в нашій країні й далі продовжують у відкритий спосіб розкрадати кошти і розвивати корупцію. В молодіжних колах від часу роботи комісії і до дня підписання наказу міністром ходили розмови про пропозиції щодо «відкатів», у розмірі 30 % . Постає запитання, якщо організації погоджувалися на такі умови, то чи в повній мірі реалізуватимуться їхні проекти і чи загалом вони будуть зреалізовані?

Якщо глянути на перелік підтриманих проектів, можна зустріти третину організацій, яких не знають люди, що в молодіжному русі працюють уже понад 10 років. А той, хто тільки почав активно працювати у цій царині то взагалі навряд чи вкаже на 10 знайомих йому організацій.

Думаю, що прийшов час й іншим дізнатися «Хто є хто в громадському русі», або «Хто за ким стоїть», особливо якщо цей «ким» є членом конкурсної комісії або очолює Департамент молодіжної політики.

Костянтин Захаренко - директор департаменту молодіжної політики (Національна молодіжна педагогічна рада, Українська молодіжна інформаційна агенція, Спілка молодих державних службовців України, Ліберальне Молодіжне Об'єднання, Нові ініціативи молоді, Молодь за податкові реформи, Центр молодіжних ініціатив «Школа лідерів», Українська федерація молодих медиків, Асоціація молодих депутатів, Всеукраїнська спілка молодих підприємців та бізнесменів, Союз аграрної молоді, Всеукраїнська спілка молодіжних та дитячих громадських організацій «Національна Рада молодіжних організацій України»,
Спілка селянської молоді) – 2 445 000 грн

Юрій Криворучко (Молодий Народний Рух, Фонд «Молода Україна») -295 000 грн.

Юрій Мірошниченко – народний депутат Партії Регіонів, голова Всеукраїнське громадське об ' єднання «Нова Генерація» -295 000 грн.

Вадим Руденко (Українська спілка молодих депутатів, Асоціація молодих медиків України) – 540 000 грн.

Євгенія Петровська (Всеукраїнська асоціація молодих науковців, Молодіжна Морська Ліга, Клуб міжнародного співробітництва «Мандри», асоціація молодіжних організацій «Спектр») – 700 000 грн.

Артур Горін (Соціалістичний Конгрес Молоді) -180 000 грн.

Андрій Пінчук (Союз молоді регіонів України) – 295 000 грн.

Андрій Поліїт (Ленінська Комуністична Спілка Молоді України) – 100 000 грн.

Є цікава інформація в Переліку й для нас, як виборців. Наші молоді депутати мають багато вільного часу, адже все законодавство у нас досконале, а виборці живуть у достатку і злагоді. Тож є час зайнятися і громадською діяльністю, очоливши 1-2 громадських організацій, та зібравши 100-200 тисяч гривень на виконання передвиборчих обіцянок, знову ж таки з державної кишені. Це я так прозоро натякаю на Юрія Мірошниченка (ВГО «Нова генерація»), Віталія Хомутинніка (Союз молоді регіонів України, Всеукраїнська спілка молодіжних та дитячих громадських організацій «Національна Рада молодіжних організацій України»).

Ось так і живуть наші молодіжні громадські організації, від виборів до виборів та від конкурсу до конкурсу. Вчаться у братів своїх старших по партіях вести кулуарну, закулісну, брудну гру, бо прозоро і відкрито працювати не вміють. І дуже далекі їм проблеми молоді та дітей. Для них існує одна проблема – гроші.

Спілка Української Молоді в Україні не матиме наміру залишати все так як є. Незважаючи на те, що цього року наш досвід і наша праця не була оцінена Міністерством, ми продовжимо роботу в напрямку виховання молоді на християнсько-ідеалістичних засадах в дусі патріотизму через проведення літніх таборів та щоденної праці.

Світ не без добрих людей, тих, хто звик жити як Люди, за моральними і демократичними цінностями.

Голова СУМ в Україні подруга Неля Лавріненко

Джерело: Портал "Громадський простір"
http://www.civicua.org/news/view.html?q=949011

Поза форумом

 

#2 2007-06-09 10:14:53

Людмила
Administrator
Зареєстрований: 2006-04-11
Повідомлень: 972

Re: ?Корупція у Міністерстві України у справах сім'ї молоді та спорту?

А-й-я-яй! Какой ужас творится. Такое впечатлением что СУМ в Украине только с луны упал и последнее время получая деньги с гос.бюджета через вышеупомянутый конкурс ничего не замечал, а тут как прокотили так: караул повсеместная коррупция и деребан... ПОМОГИТЕ!
Кто интересуется могу подсказать публикацию годичной давности http://www.studenty.org.ua/print.php?id=202

Михаил Гончар, МЦРР

Поза форумом

 

#3 2007-06-09 10:16:14

Людмила
Administrator
Зареєстрований: 2006-04-11
Повідомлень: 972

Re: ?Корупція у Міністерстві України у справах сім'ї молоді та спорту?

Лист говорить про проблему, яка існує вже декілька років. Будучи один рік членом групи експертів, що оцінювали проекти, можу сказати, що за будь-якого керівництва Міністерства дух конкурсності ніколи не дотримувався. Все ділили по братські аби тільки не посваритися та не поскандалити. Проте, при цьому ж
сварилися та скандалили smile

А от якість проектів була жахливою. 80% проектів - це просто профанація та бездумне витрачання державних коштів.
Щодо СУМ, то бачивши їх поведінку у різних грантових конкурсах та їх "відповідальність" і т.д. щодо якості своїх проектів, можу сказати, напевно, вони претендують на групу тих НУО, яку вони самі визначили - «Цим варто щось дати, аби помовчали».

Але в цілому їх лист говорить про реальну існуючу проблему. Головне, щоб СУМ не діяв за принципом- нам не дали, так ми всім нерви попсуємо.
Володимир Купрій

Поза форумом

 

#4 2008-01-31 19:20:41

Mikhaylo Honchar
Учасник
Зареєстрований: 2007-03-28
Повідомлень: 15

Re: ?Корупція у Міністерстві України у справах сім'ї молоді та спорту?

Держава стає найбільшим донором ГО
30.01.2008 14:36 ___ Олександр Солонтай, для УП

Уже стереотипним стало розуміння того, що міжнародне співтовариство є основним фінансистом діяльності громадських організацій в Україні. Уже звичними в лексиконі українців стали слова "грант" і "грантодавець", "проектна пропозиція" і "заявка", "донор" тощо.

Але з прийняттям державного бюджету цього року одним з лідерів фінансової підтримки громадських організацій стає Кабінет міністрів України. Так, у бюджеті на цей рік планується тільки між молодіжними громадськими організаціями розподілити через міністерство у справах сім'ї, молоді та спорту 15,3 млн. грн., а після внесення змін до бюджету весною, можливо і всі 20 млн.!

Куди ж підуть ці кошти і як вони розподіляються зараз?

Передісторія питання

Ще в середині 90-х років з державного бюджету почали фінансуватися масово громадські організації. Зокрема, найбільше "перепало" саме тим громадським організаціям, які оголосили себе "реалізаторами молодіжної політики" та об'єдналися в Український Національний Комітет Молодіжних Організацій (УНКМО).

Керівництво цього комітету було у надзвичайно близьких стосунках з тодішнім спікером Верховної Ради Олександром Морозом та відповідно СПУ, а молодіжне крило партії Соціалістичний Конгрес Молоді займав у Комітеті потужні позиції.

Наприкінці 1998-го року при ухваленні закону "Про молодіжні та дитячі громадські організації" учасникам комітету навіть вдалося провести норму – "Молодіжний рух в Україні координується Українським національним комітетом молодіжних організацій, який є незалежною неурядовою організацією і має статус всеукраїнської спілки молодіжних та дитячих громадських організацій", що дало можливість цілком законно отримувати з державного бюджету та розподіляти між організаціями ще значно більші суми.

Так, якщо у 1998 році УНКМО "мало" 7 млн., то у 2000-му році вже майже 13. І це при тому, що ще за підсумками використання коштів 1998-го року фахівці Рахункової палати встановили, що УНКМО (голова Рябіка В.Л.) у 1998 році при використанні бюджетних коштів допустив порушення по 18 із 19 перевірених заходів на загальну суму 1 млн.189 тис. гривень.

Одразу з прийняттям відповідного закону між молодіжним рухом розгорнулася справжня боротьба щодо ліквідації корупційної системи. Головними поборниками з УНКМО стали незалежні громадські та молодіжні організації, які підтримувалися діаспорою, бізнесом та найбільше міжнародним співтовариством, і розуміли необхідність ліквідації системи, що навчає молодь реальної корупції.

Найбільшого ж успіху вдалося досягти тоді, коли керманичі УНКМО ввійшли повністю в орбіту впливу Віктора Медведчука, і тоді молодіжні організації, що знаходилися в орбіті ще сильної на той час НДП, завдали смертельного удару – на підставі Рішення Конституційного Суду від 2001 року Положення втратило чинність, як таке, що є неконституційним.

З того часу, система розподілу коштів повернулася до Державного комітету, а нині міністерства у справах сім'ї та молоді. Минулого року сума коштів для проектів громадських молодіжних громадських організацій становила 11 млн. грн., з цього року – 15.

Як і ким розподіляються кошти ? Дещо про результати...

Щороку на виконання постанови Кабміну про затвердження порядку проведення конкурсу, затверджується склад конкурсної комісії з розгляду проектів програм, розроблених громадськими організаціями, стосовно дітей, молоді, жінок та сім'ї.

У 2007-му році до складу комісії увійшли 15 осіб, більшість з яких мали пряме та безпосереднє відношення до Партії Регіонів, КПУ та СПУ. Ще 2 особи мають прямий стосунок до УНКМО. Тут варто згадати, що УНКМО спільно з Асоціацією молодіжних організацій України "Спектр" та ще цілим рядом спілок утворили "Український молодіжний форум", керівник якого - теж член комісії.

І от ця комісія розглянула проекти, подані до міністерства. А це - 315 проектів від 101 всеукраїнської організації. Які ж результати?

Досить систематизована інформація про це подається у заяві однієї з організацій, а саме – "Спілки Української Молоді в Україні", що брала участь у конкурсі цього року.

Від себе лише зазначу, що дана організація є світовою, в Україні працює з моменту незалежності, користується надзвичайним авторитетом та повагою, а серед її вихованок дружина нашого президента Катерина Ющенко. Поруч з Національною скаутською організацією України "ПЛАСТ", СУМ в Україні є однією з найкращих виховних дитячо-молодіжних організацій.

Отже, з тексту звернення СУМ про корупцію у Міністерстві України у справах сім'ї молоді та спорту, підписаного головою СУМ в Україні Нелею Лавріненко:

"...Думаю, що прийшов час й іншим дізнатися "Хто є хто в громадському русі", або "Хто за ким стоїть", особливо якщо цей "ким" є членом конкурсної комісії або очолює Департамент молодіжної політики.

Костянтин Захаренко - директор департаменту молодіжної політики (Національна молодіжна педагогічна рада, Українська молодіжна інформаційна агенція, Спілка молодих державних службовців України, Ліберальне Молодіжне Об'єднання, Нові ініціативи молоді, Молодь за податкові реформи, Центр молодіжних ініціатив "Школа лідерів", Українська федерація молодих медиків, Асоціація молодих депутатів, Всеукраїнська спілка молодих підприємців та бізнесменів, Союз аграрної молоді, Всеукраїнська спілка молодіжних та дитячих громадських організацій "Національна Рада молодіжних організацій України", Спілка селянської молоді) – 2 445 000 грн.

Юрій Криворучко (Молодий Народний Рух, Фонд "Молода Україна") -295 000 грн.

Юрій Мірошниченко – народний депутат Партії Регіонів, голова Всеукраїнське громадське об ' єднання "Нова Генерація" -295 000 грн.

Вадим Руденко (Українська спілка молодих депутатів, Асоціація молодих медиків України) – 540 000 грн.

Євгенія Петровська (Всеукраїнська асоціація молодих науковців, Молодіжна Морська Ліга, Клуб міжнародного співробітництва "Мандри", асоціація молодіжних організацій "Спектр") – 700 000 грн.

Артур Горін (Соціалістичний Конгрес Молоді) -180 000 грн.

Андрій Пінчук (Союз молоді регіонів України) – 295 000 грн.

Андрій Поліїт (Ленінська Комуністична Спілка Молоді України) – 100 000 грн.

Є цікава інформація в Переліку й для нас, як виборців. Наші молоді депутати мають багато вільного часу, адже все законодавство у нас досконале, а виборці живуть у достатку і злагоді.

Тож є час зайнятися і громадською діяльністю, очоливши 1-2 громадських організацій, та зібравши 100-200 тисяч гривень на виконання передвиборчих обіцянок, знову ж таки з державної кишені.

Це я так прозоро натякаю на Юрія Мірошниченка (ВГО "Нова генерація"), Віталія Хомутинніка (Союз молоді регіонів України, Всеукраїнська спілка молодіжних та дитячих громадських організацій "Національна Рада молодіжних організацій України").

Ось так і живуть наші молодіжні громадські організації, від виборів до виборів та від конкурсу до конкурсу. Вчаться у братів своїх старших по партіях вести кулуарну, закулісну, брудну гру, бо прозоро і відкрито працювати не вміють. І дуже далекі їм проблеми молоді та дітей. Для них існує одна проблема – гроші."

Також варто зазначити, що ситуація ускладнилася в ході реалізації проектів. Так, вперше в історії роботи міністерства була запроваджена система "відкатів". Причому відомості про відсоток найрізноманітніші - від 15 до 25% від суми проектів, без реалізації проектів.

Так, моніторинг реалізації проектів тільки у грудні 2007-го року виявив, що 2/3 заходів запланованих на кінець року "промоніторити" вже неможливо, адже вони вже відбулися.

Іншими словами, дати, відповідно до яких громадські структури проводять спільні заходи з міністерством, у затверджених проектах є свідомо чи халатно сфальшованими. Це унеможливлює не тільки громадський, а й будь-який інший контроль за використанням бюджетного фінансування.

Хто винен і що робити!?

Цілком очевидним є запровадження пріоритетів із визначенням конкретних вартостей цих пріоритетів. Тобто, якщо держава каже, що вважає пріоритетним патріотичне виховання молоді, чи пропаганду здорового способу життя, то повинно бути визначено – "така то сума на конкурсі проектів громадських організацій в такому і такому пріоритеті".

Вкрай необхідним є вдосконалення постанови Кабміну, правил формування конкурсної комісії. Зокрема, слід позбавити народних депутатів та представників тих громадських організації, що прямо чи опосередковано беруть участь у конкурсі, права бути членами конкурсної комісії.

Надзвичайно важливим є підвищення якості реалізації програм, що отримують часткове фінансування від Мінсім'ямолодьспорту, надавати можливість брати участь у конкурсі місцевим громадським організаціям, які прагнуть реалізовувати заходи всеукраїнського рівня.

Для цього треба внести зміни до Постанови КМУ про затвердження порядку проведення конкурсу.

Необхідно посилити конкуренцію серед громадських організацій, що підвищить якість їх проектів та активізує молодіжний громадський рух в регіонах країни. Адже наразі виходить унікальна ситуація, коли ні місцеві, ні міжнародні організації не можуть взяти участь у всеукраїнському конкурсі проектів, навіть якщо вони реалізовують всеукраїнські чи міжнародні проекти.

Слід забезпечити неухильне дотримання молодіжними громадськими організаціями вимоги про завчасне повідомлення міністерства про проведення запланованих заходів у письмовому вигляді. Подбати про створення сприятливого режиму роботи організаціям шляхом створення "єдиного вікна" документообігу.

Дуже нагальною є ініціатива міністерства та Кабміну щодо впровадження конкурсів підрозділами державними адміністраціями всіх рівнів, що відповідають за реалізацію молодіжної політики, припинивши практику розподілу коштів між громадськими організаціями у "ручному режимі" та запровадити конкурс проектів.

Найголовніше питання – чи буде у старо-новопризначеного міністра Юрія Павленка політична воля зламати "корупційні схеми", побудовані на псевдопідтримці громадських організацій під прикриттям державного замовлення програм у сфері молодіжної політики?

Чи буде достатньо волі не тільки провести косметичні кадрові зміни та внести деякі доповнення до нормативних документів, а реально запровадити прозорі та відкриті механізми взаємодії з громадськістю!?

Адже навіть найкращим чином опрацьовані документи, можуть бути банально проігноровані виконавською дисципліною під час роботи одного чи кількох міністерських департаментів - як тільки послаблюватиметься увага як керівництва міністерства, так і громадськості.

У даній публікації змальована виключно ситуація з фінансовою підтримкою проектів громадських організацій у рамках підтримки "молодіжних громадських організацій" Міністерством у справах сім'ї, молоді та спорту.

Тобто мова тільки про один із "підвидів громадських організацій", що працюють в Україні. Але й інші міністерства та їх структурні підрозділи реалізовують спільні з громадськими організаціями проекти, фінансують спільні заходи.

Наразі в Україні відсутня точна інформація про те, скільки фактично всіма органами державної влади було витрачено у 2007-му році коштів на підтримку найрізноманітніших об'єднань громадян та їх діяльності як на всеукраїнському, так і на місцевому рівнях.

Олександр Солонтай, Голова всеукраїнської молодіжної громадської організації "Фундація Регіональних Ініціатив"

Поза форумом

 

#5 2008-02-01 11:48:58

Людмила
Administrator
Зареєстрований: 2006-04-11
Повідомлень: 972

Re: ?Корупція у Міністерстві України у справах сім'ї молоді та спорту?

короткий зміст статті (для тих кому ліньки читати багато букофф):

краще вже вкрадемо ми, ніж якісь пройдисвіти... smile

і ще - стаття була розміщена на Українській правді http://www.pravda.com.ua/news/2008/1/30/70683.htm
там на разі 43 коментарі. дууууууже цікаві!

Поза форумом

 

#6 2008-02-01 13:37:54

NOVA
Moderator
Зареєстрований: 2006-04-16
Повідомлень: 32

Re: ?Корупція у Міністерстві України у справах сім'ї молоді та спорту?

дуже цікава стаття!!! та ї коментарі цікаві!!! cool


"Демократия любит хоровое пение. Великие солисты не соответствуют ее мировоззрению"
Швебель В.

Поза форумом

 

#7 2008-02-04 16:51:21

Людмила
Administrator
Зареєстрований: 2006-04-11
Повідомлень: 972

Re: ?Корупція у Міністерстві України у справах сім'ї молоді та спорту?

о, детектив стає все більш захопливим:

Організації-члени "Молодіжного Контролю" здивовані неправомірним використанням їх спільних напрацювань.

Докладніше:  http://www.civicua.org/news/view.html?q=1046322

Поза форумом

 

Нижній колонтитул

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB

[ Generated in 0.025 seconds, 8 queries executed ]