Форум ЦСП

Форум для спілкування клієнтів, партнерів та співробітників херсонського ЦСП.
УВАГА: для того, щоб розміщувати повідомлення, необхідно "зайти"
На сайт ЦСП

Ви не зайшли.

#1 2007-02-20 16:49:57

Людмила
Administrator
Зареєстрований: 2006-04-11

Громадська рада при міському Голові

Шановні колеги!

До мене звернувся М.Музика (благодійний фонд для інвалідів «Народний форум» з пропозицією підписати Відкритий лист до міського голови щодо створення громадської ради при міському голові.

Ціллю створення ради є донесення думки громадськості до владних структур  міста, сприяння вирішенню актуальних міських проблем, сприяння створенню ОСН, ОСББ тощо.

Серед організацій, які підписали це звернення, мені відомі профспілка «Консолідація»  (голова  - О. Іваненко), ХМДГЕО «Ластівка», «Наше місто – наш дім» та деякі ОСН і ОСББ. На жаль, я не знайома з діяльністю організацій, які представляють різні національності, які мешкають в нашому  місті (греки, роми, євреї тощо) і які  підписали це звернення. Та мова не про це. Громадські організації  міста та області вже пройшли досить довгий і, мені здається, конструктивний шлях створення громадської ради при ХОДА. Я
думаю, всі ми пам’ятаємо процес обговорення Положення про громадську раду, вибори голови, участь в обговоренні Стратегії розвитку області тощо. Можливо не всі процедури чи документи мають стати стандартом для створення аналогічних рад, але процес відкритості повинен бути стандартом. Поки що, в
перших кроках  зі створення Громадської ради при міському голові, на мій погляд, цей стандарт відкритості не простежується.

Тим не менш, я підписала це звернення і маю намір взяти участь в першому організаційному засіданні з декількох міркувань:

по-перше, щоб не дати цьому процесу бути закритим і кулуарним;

по-друге, познайомитись з тими організаціями, які його підписали і надати інформацію про їх діяльність громаді міста за допомогою сайту «Херсон. Громада. Ініціатива»;

по-третє, разом з іншими організаціями, опрацювати дієве Положення та мати можливість реального впливу на вирішення місцевих проблем.

На жаль, у мене не має електронного варіанту звернення, але воно буде опубліковано на цьому тижні в «Херсонському віснику».

А поки ми не маємо відповіді мера на цю ініціативу пропоную провести обговорення щодо того чи має сенс взяти документи Громадської ради при ХОДА за аналог для міської громадської ради чи ні.

З повагою, Парфьонова Г.В.

Поза форумом

#2 2007-02-20 18:31:29

olga-osmu
Учасник
Зареєстрований: 2006-10-19

Re: Громадська рада при міському Голові

Шановна Ганно Василь1вно!
Шановні колеги!
Ми вже мали певний досвід поневірянь та довгого шляху до створення Громадської ради при ХОДА. Бажано не ступити двічі на ці ж граблі бо знову буде згаяно час ,який можно було спрямувати на конструктивні справи .
Згодна, що не всі процедури чи документи мають стати стандартами але прийнаймні маємо модель створення Громадської Ради при ХОДА яка після опрацювання надала інструмент для співпраці.
Тому, щоб не було спроби чергових маніпуляцій та підміни бачення громадськості через створення "кішенькової" ГР  ( в ніякому разі не  ставлю під сумнів відвертість намірів підписантів але як завжди "притулиться" певна кількість "засланців") , слушно подолати спроби створення непрозорості та кулуарності через прийняття участі широкого кола представників громадських організацій міста в організаційному засіданні.
По-друге , інформування громади міста за допомогою сайту "Херсон.Громада.Ініціатива" висвітлить учасників та їх бачення на користь громаді. І по-третье , є сенс обговорення разом з іншими організаціями на опрацювання Положення й втілити ті наробки , що маємо з напрацювань Громадської Ради при ХОДА як аналоги.
.

Поза форумом

#3 2007-02-20 19:23:30

Михайло ГОНЧАР
Новачок
Зареєстрований: 2007-01-31

Уважаемые коллеги!
Безусловно, создание Общественного совета при городском голове есть позитивным шагом.
Мои предложения по этому поводу:
1. Инициаторам создания совета нужно предоставить все необходимые документы. Считаю что создание новго велосереда здесь неуместно, а потому городской совет должен действовать по аналогу областного. И тут плюс в том что в этом берут участия ОСН и др. объединения. Это обязательно необходимо прописать.
2. Провести встрему руководства областного общественного совета с инициативной группой городского для налажывания контруктивной работы на уровне города.

Михаил Гончар,
МЦРР, зап.пред. Общественного совета при ОГА

Поза форумом

#4 2007-02-27 18:10:57

правозахисник
Учасник
Зареєстрований: 2006-04-22
Вебсайт

А вы думаете с городскими властями можно договориться без драки?....

Власть обязана служить народу, а народ должен ее контролировать!

Поза форумом

#5 2007-02-27 18:30:06

правозахисник
Учасник
Зареєстрований: 2006-04-22
Вебсайт

Кстате, я заметил, что в диалоге влады с громадою иногда проходит метод "кнута и пряника", только вот так:
инициируется компания протеста против решений, действий, бездействия власти (пикеты, жалобы, суды...), а потом предложение: "А давайте вы создадите общественный совет - и мы успокоимся"

Власть обязана служить народу, а народ должен ее контролировать!

Поза форумом

#6 2007-02-28 10:53:58

Lalos
Активіст
Зареєстрований: 2006-10-16

В Херсоні створено міську громадську раду. З ініціативою заснування
такого об’єднання до міського голови Володимира Сальдо звернулися
представники некомерційних організацій міста. Новостворений орган
проводить консультації та дає рекомендації депутатам міської ради. Мер
Херсона вважає, що вони забагато сил витрачають на політичні баталії.
А громадська рада, на думку В. Сальдо, зможе звернути увагу депутатів
на більш суттєві питання. Наразі до складу ради увійшов 21 представник
від різноманітних громадських організацій. В майбутньому її склад може
бути розширеним.       

Джерело: Сайт "Політична Херсонщина"
http://www.politics.kherson.ua/?&id=4174

Поза форумом

#7 2007-03-10 07:13:46

Lalos
Активіст
Зареєстрований: 2006-10-16

Що радитиме мерові Херсона нова громадська рада?
Наталя МЕЛЬНИКОВА //Гривна № 11(635), 2007-03-08 (стр. 4) 3959
http://www.grivna.kherson.ua/arhiv/text.php?id=19263

Минулого тижня міський голова Володимир Сальдо створив громадську раду. Причиною послужило звернення до нього на початку року керівників 21 громадської організації, які працюють у Херсоні
Їхній відкритий лист із закликом створити дорадчий орган при мерові був надрукований у газеті міськради «Херсонський вісник». От тільки інші організації не відгукнулися на пропозицію – тому в переліку тих, хто відтепер консультуватиме Володимира Сальдо, немає знаних по всій області організацій, таких як Комітет виборців та Фонд милосердя та здоров’я. Хоча теоретично список учасників ради відкритий, і будь-хто може до нього увійти. Найбільше у громадській раді представлені організації, що об’єднують людей за етнічним принципом, – їх аж 7 (міські товариства єврейської культури, ромів, греків, обласна організація Конгресу азербайджанців України, міський центр німецької культури, польське товариство «Полонія», товариство російської культури «Русь»). Крім того, до ради увійшли молодіжна екологічна організація «Ластівка», об’єднання «Наше місто – наш дім», обласна профспілка «Консолідація», благодійні фонди «Мангуст» та «Народний форум». А ще два об’єднання співвласників багатоквартирних будинків та квартальний комітет № 21 Суворовського району.

Всі ці люди домовилися працювати на користь громади міста, а не інтересів можновладців. Хоча голова міського товариства ромів Юрій Іваненко та керівник громадської організації «Розвиток» Ганна Парфьонова заявили про свої побоювання бути використаними у політичних іграх. І підстави думати про такі речі в них, здається, є. В положенні, що його роздали майбутнім членам громадської ради при міському голові Херсона, містяться норми, які викликають сумніви. Там записано, що рада координуватиме заходи, пов’язані з проведенням консультацій з громадськістю, готуватиме пропозиції до орієнтовного їх плану. Виходить, не заплановані заздалегідь громадською радою консультації не можуть відбутися?

Пригадуєте, як у лютому громадська організація «ОПОРА» намагалася привернути увагу до проблем із формуванням тарифів на житлово-комунальні послуги у Херсоні? Тоді хлопці з цієї організації спорудили навпроти міськвиконкому імпровізовану трубу з пластику, яка мала охарактеризувати сучасний стан ЖКГ як «труба». А робили вони все це на людях, щоб влада не могла проігнорувати їхню вимогу провести консультації – чітко прописаний у законодавстві формат спілкування чиновників з людьми. Аналогічні проблеми можуть виникнути із проведенням громадських слухань. Якщо ініціювати їх потрібно буде лише через громадську раду, то це іще одна перепона для людей на шляху до розв’язання їхніх проблем. Взагалі ж за логікою та загальносвітовою практикою, громадська рада має сприяти прозорості у роботі міськради – аналогічні їй органи проводять експертизу владних рішень й дають цим документам оцінку, б’ють на сполох, коли щось не так в органі місцевого самоврядування. Хіба такий «зубастий» орган може сподобатися тим, хто при владі? Крім того, вважається, що не личить членам громадської ради використовувати зустрічі з мером в якості особистого прийому громадян, давати йому доручення або «вибивати» преференції для своєї організації. Не годиться такій раді й перетворюватися на гурток «за інтересами». А ще, кажуть, дуже добре для влади, коли до складу громадської ради входять прихильні до неї організації. тоді вони ніби щитом прикривають можновладців у неоднозначних ситуаціях. Таке може трапитись, якщо потрібно тишком-нишком провести обговорення проектів майбутніх регуляторних актів або ініціатив громади – документів, дійсно важливих для життя міста, але таких, що викликають суспільний резонанс. «Кишеньковий» орган у таких випадках мати дуже вигідно. Адже мер, що вийшов до депутатів або до членів виконкому відстоювати свої позицію, маючи так звану «підтримку» громадськості, оформлену у вигляді резолюції ради, виглядатиме набагато солідніше.

Відредаговано Lalos (2007-03-10 07:15:08)

Поза форумом

#8 2007-04-05 08:43:49

Людмила
Administrator

увидела сегодня в новостях по Скифии интересный сюжетик:

картинка: высаживание деревьев, среди участников - городской голова, слова на камеру Н.Мызыки и В.Сальдо.

текст: вже місяц діє громадська рада при міському голові. за цей час рада зробила чимало корисних справ. однією з них є посадка дерев у парку біля річки Вірьовчини.
далі - слова: Музики (про що - не почула sad ); міського голови: як це гарно - висаджувти дерева, адже в місті (?) ??? тис. (точна цифра) дерев були висаджені у минулі роки, і цю традицію треба продовжувати, це дуже позитивно; хлопчика учасника акції - про те, як він радий брати участь у такій корисній справі.

кто-то этот сюжет видел???? какие-то подробности можете добавить? или прокомментировать?

Поза форумом

#9 2007-04-05 08:53:55

neFORMAT
Активіст
Зареєстрований: 2007-01-20

А що таке може коментуватись?
Якщо нема чого сказать про свою діяльність - всі ЗАЖДИ йдуть саджати дерева, або прибирати парки!

Давно пора зрозуміти, що цим увагу до себе не привернеш!

Зробіть фото оголених членів ради - та роздавайте на вулицях! Ця рада одразу стане загальновідомою!
Пропозиція може й не конструктивна, але вона така ж безглузда... Краще б міський голова заохотив комунальні служби висаджувати дерева...

Поза форумом

#10 2007-04-05 09:51:43

neFORMAT
Активіст

Попросили не відсиджуватись в кущах та прокоментувати детальніше!

Ситуація зрозуміла, та нагадує мені декілька подібних "громадських" рад (надалі - Ради), всі через це пройшли! І майже всі так і не зрозуміли, чому я (і не тільки я) так негативно ставлюсь до ідеї висаджування дерев/прибирання парків/перекопування грядок!

В чому основна мете діяльності будь-якої Ради - бути дорадчим органом! А тобто розробляти програми, пропозиції, давати оцінку певним документам, проектам, діяльності. Тобто доносити ідеї та бажання громадскості до чиновників.
Ідеально, коли Рада сформована активними представниками громадскості, які бажають за допомогою такого інструменту впливати на діяльність державних органів.
Такі ідеї в демократично розвинутих державах, де люди ативно впливають на владу.

У нас, частіше (я б сказав - ЗАВЖДИ) ситуація принципово інша:

1. Ради створюються саме чиновниками для презентації власної "демократичності" та "просунутості". Завжди членами таких рад є "особо прібліжонниє", які видають на гора рішення, які потрібно! З демократією це не має нічого спільного, а от з цирком - такі, да!

2. Членам таких рад ЗАВЖДИ (ну якщо хочете - "в більшості випадків") є люди, котрі не знають нашо їм це потрібно (просто тіпу солідно казати, що ти "член ..."), або єдина мета для членів - власний ПіаР та долучення до "кормушкі"! Такі члени не можуть, та й не хочуть впливати на владу - це не відповідає меті їх приходу до Ради! Демократія теж тут проявляється ліше в назві органу, все інше - було б смішно аж до істерії, якщо не заплачеш від суму!

І отут виникає ідейна порожнеча! Чиновникам не вигідно, що б Ради приймали якісь рішення (а тим більше, якісь свої), а члени цих органів не розуміють, нащо їм це потрібно! Тобто реально казати в камеру нічого, лише "одобрямс" чиновничим програмам!
А за таких умов Рада перестає бути цікавою, як чиновникам (бо вона перестає іліструвати співпрацю з населенням), так і членам Ради (бо для ЗМІ це перестає бути цікавинкою, і тому це виходить з моди)!

І саме тоді винакє ідея - "а чому б нам не посаджати дерев/поприбирати парк/зробити виставку"! Але це ДУЖЕ хибний шлях розвитку ДОРАДЧОГО органа, бо втрачається ідея "дорадчості" органу, і зміст діяльності Ради.
Ну а тут треба ховати Раду... Бо досвід показує, що недовго їй залишилось!

Ви спитаєте, яке я маю право ставати пророком! Перед Вами колишній засновник та активний член недіючих нині різноманітних громадських Рад (частіше молодіжних). Мої тут думки - просто досвід дільності!

найвідоміший приклад - Одеська Молодіжна Рада!
Яка за всю свою історію прийняла близько 1 (!!!) документа, яка також посилено оргаізовувала, суботніки, мітинги, демонстрації та ін. Зате були дивні звіти, які читати, такомсомольцям з тимурівцями показувать!
Цьому органу поталанило - занадто багато різних людей бажали такі активної дільності цього органу! І саме зусиллями людей, що активно протестували проти такої діяльності цей орган був цікавий ЗМІ, і тому і чиновникам, і "передовій" молоді!

Поза форумом

#11 2007-04-05 09:58:31

neFORMAT
Активіст

Як необхідно пояснити, чому саджати дерева, то не робота ДОРАДЧОГО ОРГАНУ, то перш ніж сперечатись, наведіть своє визначення "Дорадчого органу"!

...Вирують політичні події і всім насрати на принципи демократії...
Хоча, я певен, що майже всім і без політичних подій насрати!

Відредаговано neFORMAT (2007-04-06 13:59:42)

Поза форумом

#12 2007-08-18 16:12:46

Людмила
Administrator

Офіційний сайт Херсонського міськвиконкому повідомляє:

16 серпня, о 9.00 розпочнуться роботи щодо оздоровлення дубу в парку ім. Леніна за участю представників Громадської ради.
Завтра, 16 серпня, о 9.00 розпочнуться роботи щодо оздоровлення дубу в парку ім. Леніна за участю представників Громадської ради.

Як ви ставитеся до такої функції Громадської ради?

Поза форумом

#13 2007-08-18 16:15:21

Людмила
Administrator

Мені здається, що такі ініціативи громадськості досить потрібні і актуальні. Проте, на мій погляд, функції Громадської ради трохи в іншому - консультування влади, проведення громадської експертизи рішень влади, підготовка альтернативних (варіантів)  рішень, а також участь у процесі підготовки та прийняття рішень владою.
Але прояви спільної праці задля рідного міста - це класно.
Володимир Купрій,
голова Громадської ради при Міністерстві з питань житлово-комунального господарства України.

Поза форумом

#14 2007-08-18 16:16:33

Людмила
Administrator

Дементий написав:

Я думаю, что необходимо пересмотреть критерий эффективности работы общественных организаций, советов, консультативных органов и вместо власти не нужных местных инициатив ввести простой критерий по количеству высаженных деревьев.

Владимир Сальдо нам уже показывает пример. Сначала деревья в сквере имени Шевченко сажали депутаты городского совета (по примеру - раздал городскую земельку - посади деревоЮ лучше два). Потом перешли и на общественные советы: ведь дело делать
надо. 

На повестке дня - субботники, детские площадки, заметание улиц. А чё языком то болтать лучше конкретную полезну приносить.
Ведь мы - общественность!
wink

Поза форумом

#15 2007-08-19 10:40:00

vlad
Учасник
Зареєстрований: 2006-05-04

Мені пригадалися час 92-93 років, коли чиновники з Білого дому на площі Свободи на зустрічах з політичними партіями (крім КПРС) говорили, от взяла б Ваша партія і поїхала в поле копати картоплю..smile
Саджати дерева -справа шляхетна і благородна. Тільки для цього треба просто взяти лопату чи ще щось і просто прийти на суботники, недільники, десанти і т.п. без створення всіляких рад, а не створювати громадсьткі ради, щоб потім саджати її складом дерева. smile. По ідеї під час спільної праці має народитися асоціація. Але можливо і навпаки. не в цьому суть.

Підкидую громадськості ще одну ідею: взяти приклад Донецька, де мер пообіцяв громаді щодня їздити громадським транспортом. Дивись посилання:
http://www.donetsk.dn.ua/news_view.php?id=6691
http://ostro.org/shownews_ks.php?id=40305&lang=ru

Володимир Купрій

Поза форумом

#16 2007-08-22 05:31:34

Людмила
Administrator

Абсолютно согласна с Володей Куприем.Громадская рада при ОДА ,которую мы с Вами создавали ,имеет совсем другие функции.Очень жаль ,что те ,кто хотел и кому доверил областной актив возглавить профильные комитеты,проявляют мало активности.В сентябре соберем совет руководителей комитетов и будем еще раз думать ,как активизировать работу ГР,чтобы она была и нужной , и заметной и резонансной.

Думаю ,что этот совет нужно провести в открытом режиме ,чтобы все,кто хочет внести свои  предложения и инициативы ,мог это сделать

Лариса Польская

Поза форумом

#17 2007-08-22 05:33:25

Людмила
Administrator

Очень хорошее предложение.
Кстати, дополнительно предлагаю для обсуждение на комитетах Общественного совета при ОДА несколько дополнительных вопросов:

- обспечение прав избирателей при подготовке к выборам

- создание сайта Общественного совета. Я бы предложил такую структуру сайта: Список участников, список комитетов, план работы, отчеты о результатах работы. Раздел заявлений, новостей, др. информации. Законодательная база.

Технически это сделать не сложно. При поддержке Совета и наличии необходимой информации, ХОО КВУ может взять на себя техническое работы по созданию интернет-странички.

С уважением, Дементий Белый

Поза форумом

#18 2007-08-22 11:59:17

Людмила
Administrator

Нам треба провести детальний аналіз того, чому діяльність громадських рад  взагалі і громадських рад при мері та ОДА, зокрема, є неефективною.

Для цього, на мій погляд, нам треба дати собі відповідь на такі питання:

-         з якими ініціативами виступили члени рад після іх створення і як  вони їх імплементували в плани відповідних рад. Оприлюднити плани ради в  цілому та комітетів ради

-         які механізми реалізації ініціатив має рада в своєму розпорядженні окрім дорадчого голосу і, якщо має, то як їх використовуї. Конкретні приклади

-         чи достатньо ресурсів для діяльності рад (інформаційних, матеріально-технічних тощо) Якщо ні, то які потрібні.

Давайте сформулюємо такий або  відкоригований список питань і кожний член  громадської ради дасть на нього відповідь та свої пропозиції. А далі на  їх основі можна буде працювати над оптимізацією роботи рад.

Цілком підтримую пропозицію Д. Білого щодо створення сторінки обласної ради.

З повагою, Парфьонова Г.В.

Поза форумом

Нижній колонтитул