Форум ЦСП

Форум для спілкування клієнтів, партнерів та співробітників херсонського ЦСП.
УВАГА: для того, щоб розміщувати повідомлення, необхідно "зайти"
На сайт ЦСП

Ви не зайшли.

#1 2006-05-10 11:51:59

Людмила
Administrator
Зареєстрований: 2006-04-11
Повідомлень: 972

Дослідження в сфері попередження насильства в сім"ї

Чи належним чином застосовується законодавство щодо попередження насилля в сім’ї на Херсонщині?
Четвер, 04 Тра 2006

Як впроваджується державна політика щодо попередження насильства в сім’ї? Як взаємодіють органи виконавчої влади, місцевого самоврядування, громадські об’єднання між собою задля подолання проблеми жорстокого поводження з дітьми?  Що заважає застосовувати належним чином законодавство щодо попередження різного виду домашнього насильства?


Ці та інші  питання стали в центрі уваги дослідження “Моніторинг практики застосування законодавства про попередження насильства в сім’ї” на рівні Херсонської області” в  межах проекту «Сім’я без насильства: покращення в сільській місцевості усвідомлення населенням можливості правових дій щодо попередження насильства в сім’ї та профілактики жорстокого поводження з дітьми», який реалізується в Херсонській області при підтримці  Європейського Союзу.
В ході дослідження вивчалися такі питання: адміністративно-правове регулювання попередження насильства в сім’ях щодо дітей, інституційно-кадрове забезпечення здійснення заходів з попередження насильства в сім’ях , система заходів та організаційно-профілактичних основ попередження насильства в сім’ях , інформаційна підтримка заходів щодо попередження жорстокого поводження з дітьми в сім’ях, перешкоди у впровадженні законодавства щодо попередження насильства щодо дітей в сім’ї та можливі шляхи їх подолання.
Методи проведення дослідження:
-    Фокус - групи;
-    анкетування;
-    глибинні інтерв’ю з експертами,
-    конвент –аналіз місцевих друкованих засобів масової інформації.
Головний висновок з отриманих результатів не досить втішний: застосування  законодавства щодо попередження насильства в сім’ї  ще не призвело до відчутних позитивних змін у вирішенні самої проблеми домашнього насильства.
Крім того:
- місцева  нормативна правова  база є нерозвиненою;
- система підзаконного регулювання є перевантажена та неузгоджена між різними галузями державного управління;
- відчувається дефіцит кваліфікованих спеціалістів, « кадровий голод» ;
- низьким є рівень взаємодії місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та організацій громадянського суспільства;
- спектр громадських організацій, які займаються вирішенням проблеми домашнього насильства є завузьким, а відповідно не здатним охопити все;
- дефіцит відповідних закладів, які б могли надавати соціальні послуги тим категоріям дітей, які стали жертвами домашнього насильства;
- низьким є рівень інформаційної підтримки реалізації законодавства з попередження насильства в сім’ї по відношенню до дітей.
Виконання вимог законодавства з попередження насильства в сім’ї по відношенню до дітей забезпечується в мінімальному обсязі. Але здійснення заходів переважно залишається проблемою лише їх безпосередніх виконавців і не знаходять належної підтримки від рівня посадових осіб, які ухвалюють рішення. Досить поодинокими є випадки, коли проблематика попередження насильства в сім’ї знаходиться в центрі уваги місцевих рад.
Отримані результати дослідження стануть підґрунтям для розробки місцевої політики щодо попередження насильства в сім’ї стосовно дітей, покращення діяльності органів та установ, що опікуються вирішенням даної проблеми.

Першоджерело: Сайт "Соціопростір Херсонщини"

Поза форумом

 

#2 2006-05-10 14:25:07

Дементий
Moderator
Зареєстрований: 2006-04-16
Повідомлень: 233

Re: Дослідження в сфері попередження насильства в сім"ї

Информацию опубликовали на сайте "Политическая Херсонщина". Спасибо за интересную новость.
http://www.politics.kherson.ua/?&id=3442

Поза форумом

 

#3 2006-05-11 14:12:08

krynytcki
Новачок
Зареєстрований: 2006-05-04
Повідомлень: 7

Re: Дослідження в сфері попередження насильства в сім"ї

Шановні колеги!
Пропоную дискусію з питань дослідження в сфері попередження насильства в сім"ї перенести на форум сайту "Соціопростір Херсонщини"

Криницький

Поза форумом

 

#4 2006-05-12 07:48:32

Дементий
Moderator
Зареєстрований: 2006-04-16
Повідомлень: 233

Re: Дослідження в сфері попередження насильства в сім"ї

Одна из проблем неактивных форумов - отсутствие критической массы интернет-пользователей (первое), отсутствие времени для участия в обсуждениях (второе), отсутствие интереса к предлагаемым темам (третье).
Мне кажется, чтобы избежать всех трех причин и оставить форум НГО жить, необходимо концентрировать пользователей, экономить время, совмещать все интересы - это лучше делать в одном месте, и это место пропагандировать всячески, расширяя его за счет новых пользоваетелей  :-)

Поза форумом

 

#5 2006-05-31 11:01:46

Оксана
Активіст
Зареєстрований: 2006-04-20
Повідомлень: 134

Re: Дослідження в сфері попередження насильства в сім"ї

"За жорстоке поводження з дітьми на обліку в правоохоронних органах 80 тис. сімей
На обліку в органах Міністерства внутрішніх справ України за жорстоке поводження з дітьми перебуває понад 80 тис. сімей. Цього року до відповідальності за невиконання батьківських обов’язків притягнуто понад 8 тис. батьків.

За змушення підлітків здійснювати злочини порушено вже більше 900 кримінальних справ.
З початку року було задокументовано близько 1,5 тис. офіційних попереджень про неприпустимість
здійснення насильства в сім’ї, порушено 80 кримінальних справ за ознаками примушування до заняття проституцією.

"Як це не парадоксально звучить, але нам часто доводиться захищати дітей від їхніх батьків,
тому що найбільше діти отримують травми і жорстоке поводження від своїх родичів або від братів чи сестер,які виховуються в родині. В системі МВС більше 80 тис. на обліку неблагополучних сімей,
в яких проживають більше 110 тис. дітей. Але це не всі сім’ї, де є жорстоке поводження з дітьми",
- зазначив начальник Департаменту Кримінальної міліції у справах неповнолітніх МВДС Михайло Цимбалюк.

Що стосується неблагополучних родин, то тільки цього року, за його інформацією, близько 1 тис. приписів
і справ було зібрано Кримінальною міліцією у справах неповнолітніх і направлено в суди щодо позбавлення батьківських прав. 500 з них уже задоволено судами, сказав Цимбалюк.

Але, як наголосив Цимбалюк, вилучення дитини з сім’ї, в якій вона піддається жорстокості, не завжди
є дієвим, тому що не завжди після цього вона потрапляє в середовище, в якому отримує краще життя.
Враховуючи це, міліція здебільшого все ж звертає увагу на притягнення до кримінальної відповідальності
дорослих осіб, які не виконують свої батьківські обов’язки або втягують неповнолітніх у злочинну діяльність.

Згідно з наведеними начальником Департаменту цифрами, тільки за втягнення підлітків у скоєння злочинів
цього року порушено вже більше 900 кримінальних справ. "Це дуже велика цифра", - наголосив Цимбалюк. За його словами, діти втягуються як у жебрацтво, скоєння дрібних крадіжок, інколи навіть у скоєння вбивств, стають наркокур’єрами тощо.

Зокрема, згідно з офіційною інформацією МВС, з початку року було порушено 80 кримінальних справ за ознаками примушування до заняття проституцією, 150 - за ознаками статті ККУ про ввезення, виготовлення, збут і розповсюдження порнопродукції. Також задокументовано близько 1,5 тис. офіційних попереджень про недопустимість вчинення насильства в сім’ї, близько 20 злочинів, передбачених статтею ККУ про статеві відносини з особою, яка не досягла статевої зрілості, більше 30 злочинів за розбещення неповнолітніх, 180 злочинів, пов’язаних з торгівлею людьми.

В цьому році також притягнуто до адміністративної відповідальності за невиконання своїх батьківських
обов’язків більше 8 тис. батьків.

Присутня на прес-конференції начальник Департаменту з питань усиновлення та захисту прав дітей
Міністерства у справах сім’ї, молоді та спорту Людмила Волинець зазначила, що в законодавстві України є стаття, яка абсолютно чітко зазначає, що не можуть по відношенні до дитини вживатись покарання, які принижують її честь, гідність, загрожують фізичному здоров’ю.

"Бита дитина завжди виростає дитиною з певними обмеженнями, дитиною з певною жорстокістю, певним несприйняттям, в т.ч. дорослого світу. Власне, від цього закладається дуже багато негативів і в дорослому житті цієї дитини", - наголосила вона.

Особливої уваги, за її словами, держава останнім часом приділяє дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, які позбавлені можливості реалізувати своє право виховуватись у сім’ї. Протягом останніх двох років прийнято низку рішень, які б унеможливлювали жорстоке ставлення по відношенню до дітей, перш за все, позбавлених батьківського піклування. Тобто, держава зараз активно працює над розвитком сімейних форм виховання - це розвиток прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу.

11 травня Кабінет Міністрів прийняв Концепцію реформування системи інтернатних закладів, яка відображає позицію держави, щоб діти не утримувались у великих інтернатних закладах, а реформування їх у маленькі сімейного типу з відвідуванням загальних шкіл тощо.

Переглянуто систему фінансування дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування, оскільки відсутність можливості дитині реалізувати свій потенціал через нестачу коштів, бідність сім’ї, так само належить до жорстокого ставлення до дітей. Дітям з таких сімей планується надавати дворазовий прожитковий мінімум на місяць, окрема підтримка буде надаватись будинкам сімейного типу.

Вже днями, за словами Волинець, Кабінет Міністрів буде переглядати проект закону під назвою
"Загальнодержавна програма. Національний план дій щодо реалізації в Україні конвенції ООН про права дитини", де окремий розділ присвячений протидії жорстокому ставленню до дітей, втягненню дітей у злочинну діяльність тощо.

Як відомо, 1 червня відзначається Всесвітній день захисту дітей".

Дану інформацію офіційних джерел було розміщено сьогодні на "Громадському Просторі".  Дуже цікаво було б дізнатися про стан справ (офіційні дані) стосовно насильства в сім'ї у м.Херсоні та Херсонській області.

Поза форумом

 

#6 2006-06-01 06:35:33

"Агентка"
Новачок
Зареєстрований: 2006-05-05
Повідомлень: 2

Re: Дослідження в сфері попередження насильства в сім"ї

Щодо офіційної інформації стану справ стосовно насильства в сім'ї у Херсонській області. Вже є надрукований звіт за результатами  дослідження "Моніторинг практики застосування законодавства про попередження насильства в сім'ї в Херсонській області", що було проведено в рамках проекту "Сім'я без насильства" і навколо якого було так багато розмов на цьому форумі.
І, по-перше, декілька примірників ми можемо надати в бібліотеку ЦСП.
По-друге, текст звіту та текст проекту концепції місцевої політики щодо попередження насильства в сім'ї  стосовно дітей, що був розроблений за результатами дослідження, буде розміщено з 05.06 на сайті проекту www.socioprostir.org.ua. для ознайомлення, обговорення і як звичайно, для коментарів.

З повагою до всіх,
Оксана Агаркова,
директор проекту
"Сім'я без насильства"

Поза форумом

 

#7 2006-06-01 14:25:26

Дементий
Moderator
Зареєстрований: 2006-04-16
Повідомлень: 233

Re: Дослідження в сфері попередження насильства в сім"ї

Просьба подобный отчет подарить и нам, КВУ.
С удовольствием будем ждать электронный вариант.

Надо как-то закольцевать сайты НГО области, чтобы информация зациркулировала smile wink

  ОТ МОДЕРАТОРА: Для обсуждения этой идеи открыта новая тема обмен информацией через сайты

Поза форумом

 

#8 2006-06-02 08:37:35

Оксана
Активіст
Зареєстрований: 2006-04-20
Повідомлень: 134

Re: Дослідження в сфері попередження насильства в сім"ї

Насколько большой отчет по объему, возможно ли его получить по электронной почте? хотя иметь исследование в оформленном "окончательном" виде библиотеке ЦСП не помешает!

Поза форумом

 

#9 2006-06-02 09:57:52

Kseniya
Новачок
Зареєстрований: 2006-06-02
Повідомлень: 4

Re: Дослідження в сфері попередження насильства в сім"ї

Повідомляю як можна отримати електронну версію аналітичного звіту за результатами дослідження в сфері попередження насильства в сім'ї - треба зайти на сайт www.socioprostir.org.ua в розділ "Таврійський центр соціальних досліджень". Там треба натиснути кнопочку "Публікації" і завантажити відповідний файл. Щодо друкованих звітів - надішлемо поштою чи передамо "из рук в руки". smile

Поза форумом

 

#10 2006-06-06 09:52:23

Оксана
Активіст
Зареєстрований: 2006-04-20
Повідомлень: 134

Re: Дослідження в сфері попередження насильства в сім"ї

Шановні колеги!

Будь ласка, не сприймайте, як упереджене ставлення, але ж я 3 рази намагалася завантажити звіт, він завантажується, але не відкривається. 13 червня відбудеться позачергове засідання Ради Соціального Партнерства,  ви можете передати видання з учасниками цього заходу. З повагою, Оксана Сілюкова

Поза форумом

 

#11 2006-06-07 07:56:00

vlad
Учасник
Зареєстрований: 2006-05-04
Повідомлень: 29

Re: Дослідження в сфері попередження насильства в сім"ї

Знову ж таки без усяких підвохів і т.д. повідомляю, що я сам спробував вийти на сайт і у мене вийшло завантажити та відкрити текст громадської доповіді
http://www.socioprostir.org.ua/index.php?go=Pages&in=view&id=123
Текст доповіді за результатами дослілдження заархівований і має розширення .pdf

Поза форумом

 

#12 2006-06-07 09:35:43

Людмила
Administrator
Зареєстрований: 2006-04-11
Повідомлень: 972

Re: Дослідження в сфері попередження насильства в сім"ї

действительно, все в порядке. у меня тоже файл скачивается и открывается.
возможно, причина в программе Acrobat Reader

Поза форумом

 

#13 2006-06-07 14:51:29

Оксана
Активіст
Зареєстрований: 2006-04-20
Повідомлень: 134

Re: Дослідження в сфері попередження насильства в сім"ї

Коллеги! Извините, причина именно в том, что  указала выше Людмила.

Поза форумом

 

Нижній колонтитул

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB

[ Generated in 0.024 seconds, 8 queries executed ]