Форум ЦСП

Форум для спілкування клієнтів, партнерів та співробітників херсонського ЦСП.
УВАГА: для того, щоб розміщувати повідомлення, необхідно "зайти"
На сайт ЦСП

Ви не зайшли.

#1 2007-10-28 14:16:51

Людмила
Administrator
Зареєстрований: 2006-04-11
Повідомлень: 972

Проект "Без декорацій"

Метою проекту є підвищення прозорості та підзвітності діяльності Херсонської обласної держадміністрації через забезпечення ефективної діяльності консультативно-дорадчих громадських органів, в першу чергу – Громадської ради при Голові ХОДА.

Завдання проекту:
- підвищити рівень знань членів громадських дорадчих органів про їхні завдання та засади діяльності;
- стимулювати процес координації існуючих дорадчих органів;
- затвердити план проведення консультацій з громадськістю у 2008 році
- забезпечити зовнішній моніторинг діяльності Громадської ради;

Основний короткотерміновий результат проекту – затвердження плану консультацій з громадськістю на 2008 рік, моніторинг дотримання якого продовжуватиметься після закінчення реалізації проекту.

Цільові групи проекту.
-    члени громадської ради при голові ХОДА (основна цільова група проекту – 80 членів ГР, представники ГО та ЗМІ)
-    члени консультативно-дорадчих органів при органах виконавчої влади Херсонської області (беруть участь у всіх заходах проекту);
-    органи виконавчої влади Херсонської області (на цю групу здійснюється безпосередній вплив – біля 50 чиновників обласного та районного рівнів);
-    лідери громадських організацій (долучатимуться до діяльності консультативно-дорадчих органів, таким чином буде розширено основну цільову групу – 50 представників ГО, які зараз не є членами дорадчих органів)

Графік реалізації проекту

Листопад     Прес-конференція про початок проекту, його мету та завдання
Листопад    Оголошення конкурсу на здійснення ознайомчих візитів
                      (починаючи з грудня кожного місяця здійснюватиметься по 1-й поїздці)
Листопад    Створення робочої групи з представників ГР та ХОДА, проведення першої зустрічі
Листопад    Відкритий простір
Грудень             Засідання Ради соціального партнерства
Грудень             Круглий стіл
Грудень        Семінар
Грудень             Робоча зустріч голів комітетів Громадської ради
Грудень          Засідання громадської ради
Січень              Follow-up зустріч учасників відкритого простору
Січень              Зустріч робочої групи з представників ГР та ХОДА
Січень              Семінар
Січень              Робоча зустріч з головою ХОДА
Січень              Засідання громадської ради
Лютий             Семінар
Лютий             Засідання Ради соціального партнерства
Лютий             Видання посібника
Березень    Засідання громадської ради
Березень     Видання Бюлетеню соціального партнерства
Березень    Підсумкова прес-конференція

Поза форумом

 

#2 2007-11-05 07:01:33

Roman
Учасник
Зареєстрований: 2006-04-12
Повідомлень: 38

Re: Проект "Без декорацій"

Поздравляю ЦСП с интереснейшим проектом!

Поза форумом

 

#3 2007-11-12 12:28:45

Lalos
Активіст
Зареєстрований: 2006-10-16
Повідомлень: 342

Re: Проект "Без декорацій"

На сайті Maidan.org.ua цікава стаття Євгена Бистрицького Передчуття громадянського суспільства, а також не менш цікаве її обговорення на форумі

У фокусі дискусії опинилися також й громадські ради/колегії.
Варто це врахувати у проекті!

І в продовження дискусії про роль громадських рад стаття Олександра Северина Чи є у влади інстинкт самозбереження?

Поза форумом

 

#4 2007-11-13 09:54:18

Lalos
Активіст
Зареєстрований: 2006-10-16
Повідомлень: 342

Re: Проект "Без декорацій"

Презентація проекту „БЕЗ ДЕКОРАЦІЙ: Громадські ради починають діяти”

Херсонська міська громадська організація Центр Соціального Партнерства презентує проект „БЕЗ ДЕКОРАЦІЙ: Громадські ради починають діяти”. Проект реалізується у рамках програми „Розвиток громадянського суспільства в Україні” , який втілюється Координатором проектів ОБСЄ в Україні  та Комітетом Виборців України за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Данії.

Прес – конференція з нагоди презентації проекту „БЕЗ ДЕКОРАЦІЙ” відбудеться 19 листопада 2007 року об 11 годині у приміщенні Херсонського прес-клубу реформ за адресою: вул. Перекопська, 20, к.216.

Інформація розміщена на:- Інтернет - порталі "Громадський простір" http://www.civic.ua/news/view.html?q=1006967
- сайті Херсонського прес - клубу реформ http://kherson.cure.org.ua/dbm.php

Поза форумом

 

#5 2007-11-13 11:07:01

Людмила
Administrator
Зареєстрований: 2006-04-11
Повідомлень: 972

Re: Проект "Без декорацій"

Як це робиться в Полтаві

Громадськість веде публічний діалог з представниками влади

Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики йшлося під час щотижневої наради, яку провів голова облдержадміністрації Валерій АСАДЧЕВ.

„Обласна влада працює відкрито, громадськість постійно веде публічний діалог з представниками влади, який іде тільки на користь обом сторонам”, - відзначив голова облдержадміністрації Валерій АСАДЧЕВ.

Про це свідчить різноманітність форм роботи влади з громадськістю. Найперше – це створення Громадської колегії при голові облдержадміністрації та відповідних громадських колегій у районах області, які ініціюють розгляд питань діяльності влади, соціально-економічного розвитку області, залучають до їх обговорення представників влади. Зокрема голова облдержадміністрації Валерій АСАДЧЕВ постійно бере участь у засіданнях Громадської колегії. До речі, їх від початку року було проведено три. Розглянуто 12 питань соціально-економічного розвитку регіону, зокрема щодо визначення рівня екологічної безпеки промислових об’єктів, шляхів розвитку культурно-просвітницької сфери формування комунальних тарифів, удосконалення методів реалізації нових напрямків та форм роботи дорадчого органу. Ухвалено рішення про відкриття „дискусійного клубу”, проведення експертного моніторингу найбільш важливих історико-архітектурних об’єктів області, розробку плану сприяння розвитку громадянського суспільства області на 2008-2010 роки тощо.

Громадська колегія при голові облдержадміністрації складається з 85 осіб, з них 25 – представники громадських колегій та інших дорадчих органів при головах райдержадміністрацій, 60 – представники політичних партій та громадських організацій області.

До речі, при головах райдержадміністрацій на Полтавщині діють 24 Громадські колегії. У Козельщинському районі представники політичних партій та громадських організацій вирішили не створювати такий дорадчий орган. Водночас при Полтавському міськвиконкомі створили Громадську колегію, яка активно працює й вирішує питання міської громади.

Узагалі ж при обласній державній адміністрації, крім Громадської колегії, створено 99 дорадчих органів, з яких 48 комісій, 4 комітети, 38 міжвідомчих рад, 9 робочих груп.

При окремих управліннях облдержадміністрації також створені дорадчі органи, до складу яких включені представники громадськості. В УМВС України в Полтавській області також працює Громадська рада з дотримання прав людини. Діє Громадська рада і при Полтавській митниці.

З кожним роком все більшої популярності набувають „круглі столи”, під час яких налагоджується діалог між владою та громадськістю. Тільки управління з питань внутрішньої політики облдержадміністрації від початку року провело 10 „круглих столів”, під час яких представники органів влади, місцевого самоврядування, науковці, представники громадськості обговорили низку найактуальніших питань, що стосуються Соборності української держави, політичної реформи, роботи правоохоронних органів, актуальних проблем державної служби тощо, повідомив начальник управління з питань внутрішньої політики облдержадміністрації Олексій ЗАЙЧЕНКО. Окремо обговорювалися Соціальні ініціативи Президента України Віктора ЮЩЕНКА. Узагалі в районах області проведено 167 „круглих столів”, а також під головуванням Валерія АСАДЧЕВА 6 виїзних засідань колегії обласної державної адміністрації.

Широко висвітлюється діяльність органів влади в засобах масової інформації. Зокрема на ОДТРК „Лтава” діють цикли галузевих програм: „Виконавча влада: щоденні будні”, „Запитай у влади”, „До Вас запитання”, „Точка зору”. А в рамках діяльності Громадської колегії при голові облдержадміністрації у прямому ефірі ОДТРК „Лтава” кожної другої середи місяця виходить програма „Голос громади”, де обговорюються актуальні питання регіону. У місцевій пресі запроваджені постійні рубрики, публікуються тематичні сторінки та аналітичні статті.

Постійно керівництвом облдержадміністрації проводяться зустрічі з журналістами, прес-конференції, на ОКІА „Новини Полтавщини” запроваджені Онлайн-конференції.

У книговиданні – також усе демократично. Перелік суспільно значущих видань, які фінансуються з обласного бюджету, визначаються експертною радою, до складу якої входять представники Національної спілки письменників України, обласної організації „Просвіта”, спілки літераторів та суспільної служби, повідомив начальник управління у справах преси та інформації облдержадміністрації Олег ПУСТОВГАР. Книги, видані за рахунок обласного бюджету, презентуються під час виставок, зокрема виїзних, та „круглих столів”. Окрім цього, на ОДТРК „Лтава” виходить програма „Світ книги”, яка знайомить мешканців області з новинками книговидання.

Про стан опалення житлового фонду та об’єктів соціальної сфери поінформував перший заступник начальника Головного управління житлово-комунального господарства облдержадміністрації Олександр ТОНКОВ. Він повідомив, що в с. Супрунівка Полтавського району завершені роботи з відновлення котельні, у п’ятницю, 9 листопада, о 18.30 відбувся пуск тепла в будинки. У с. Червонозаводському Лохвицького району та в м. Пирятині питання з постачанням тепла в будинки вирішується.

Учасники щотижневої наради також розглянули питання про надзвичайні події й ситуації, які виникли на території області, та про стан виконання розпорядчих актів і доручень Президента України, Кабінету Міністрів України, центральних органів виконавчої влади, голови облдержадміністрації.

Джерело: Прес-служба Полтавської обласної державної адміністрації.

Поза форумом

 

#6 2007-11-19 16:02:45

Lalos
Активіст
Зареєстрований: 2006-10-16
Повідомлень: 342

Re: Проект "Без декорацій"

Новини проекту у ЗМІ:
- Інтернет - портал "Політична Херсонщина":У Херсоні відбулась презентація проекту «Без декорацій: Громадські ради починають діяти»
- Сайт Херсонської обласної державної адміністрації : В Херсонській області розпочав роботу проект "БЕЗ ДЕКОРАЦІЙ: Громадські ради починають діяти"
- Стаття у газеті "Херсон Маркет плюс" /Галина Філіпова, У Херсоні навчатимуть активніше відстоювати інтереси громади
- На сайті Deutsche welle стаття Херсонці вчаться відстоювати інтереси громади
-Сюжети у новинах на Обласному радіо та радіо "Таврія"

Поза форумом

 

#7 2007-11-21 10:26:48

Lalos
Активіст
Зареєстрований: 2006-10-16
Повідомлень: 342

Re: Проект "Без декорацій"

ОБМІН ДОСВІДОМ ДЛЯ ЧЛЕНІВ ГРОМАДСЬКИХ РАД


Херсонська міська громадська організація "Центр соціального партнерства" запрошує членів громадських рад (ГР) при обласних виконавчих органах влади  взяти участь в ознайомчих поїздках до Херсонської області для вивчення роботи Громадської Ради при Херсонській ОДА в рамках проекту "Без декорацій: Громадські ради починають діяти".

Проект реалізується у рамках програми „Розвиток громадянського суспільства в Україні” , який втілюється Координатором проектів ОБСЄ в Україні  та Комітетом Виборців України за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Данії.

Для ознайомлення пропонуються наступні заходи:

29-30 листопада 2007 - конференція у форматі відкритого простору „Що повинна робити Громадська рада при ХОДА та участь обласної державної адміністрації у забезпеченні її діяльності”
11 грудня 2007 - круглий стіл "Роль Громадських рад у проведенні консультацій з громадськістю"
Грудень 2007 - засідання Громадської ради
Січень, лютий 2008 - одноденні навчальні семінари для членів ГР
Січень 2008 - засідання робочої групи з членів ГР та апарату ХОДА
Лютий 2008 - засідання Ради соціального партнерства (група зовнішніх експертів ГР)

Заявка для участі у поїздках подається у довільній формі (не більше 2 сторінок) і має містити такі дані:
-    контактна інформація;
-    інформація про організацію, яку представляє заявник;
-    інформація про досвід діяльності у складі дорадчо-консультативних органів;
-    очікування від участі у заході, що цікавить особисто кандидата;
-    можливість організувати візит 1-2 членів ГР з Херсону на заходи у свою місцевість.

Заявки на участь у поїздках мають бути надіслані до 30 січня 2008 року на електронну адресу: head@spc.ks.ua, або факс (0552) 51-17-12

Організатори відшкодовують транспортні витрати учасників ознайомчих візитів (поїзд або автобус), забезпечують проживання 1 ніч у готелі (якщо цього вимагає програма візиту), надають роздаткові матеріали. Відбір учасників відбуватиметься на конкурсних засадах.
При відборі перевага надаватиметься представникам Громадських рад при органах виконавчої влади Кіровоградської, Львівської, Луганської та Хмельницької.

Додаткову інформацію можна отримати за телефонами 8(0552) 519182, 511712, або електронною поштою на адреси head@spc.ks.ua або osilyukova@mail.ru, або через форум організації http://spc.ks.ua/forum/viewtopic.php?id=197

Оголошення на "Громадському просторі":http://www.civic.ua/news/view.html?q=1009692
                      "Політичній Херсонщині":http://politics.kherson.ua/?&id=4989
                      "ГУРТ":http://gurt.org.ua/news/competitions/7758.html
                      сайті СОМГО Матриця:http://www.matrix-ua.org/2007/11/22/zap … /#more-184

Поза форумом

 

#8 2007-11-21 10:30:26

Lalos
Активіст
Зареєстрований: 2006-10-16
Повідомлень: 342

Re: Проект "Без декорацій"

ЗАПРОШЕННЯ

Херсонська міська громадська організація „Центр соціального партнерства” запрошує вас взяти участь у конференції
на тему „Що повинна робити Громадська рада при ХОДА та участь обласної державної адміністрації у забезпеченні її
діяльності”
, яка проводитиметься у форматі „відкритого простору” в межах проекту „Без декорацій”: Громадські ради
починають діяти”. Зазначений проект було підтримано офісом Координатора проектів ОБСЄ в Україні за тематичним
напрямком „Прозорість та підзвітність органів влади” (пріоритетний напрямок – „Впровадження механізмів залучення
громади до прийняття владних рішень на місцевому рівні”) та буде реалізовуватиметься в області з листопада 2007 року
по березень 2008 року.

Метою проекту є підвищення прозорості та підзвітності діяльності Херсонської обласної державної адміністрації через
забезпечення ефективної діяльності консультативно-дорадчих громадських органів, в першу чергу – Громадської ради приобласній державній адміністрації. Значне місце в проекті займає проведення конференції за форматом „відкритого простору”,яка має на меті надати поштовх для активізації діяльності Громадської ради, надихнути її свіжими ідеями, структурувати діяльність завдяки втіленню конкретних ідей (проектів), які будуть ініційовані учасниками „відкритого простору”.

Конференція відбудеться 29 – 30 листопада 2007 року в обласному Палаці молоді за адресою: м.Херсон, вул. Перекопська, 158,велика зала на 3 поверсі, початок об 11.00  годині 29 листопада 2007 року.
Підтвердити участь у конференції ви можете за телефонами 8(0552) 511712, 519182, за електронною адресою
kherson@civilsociety.org.ua  чи за допомогою електронної розсилки  ngo_kherson@yahoogroups.com 
Організатори покривають всі витрати учасників, пов’язані з конференцією.

Оголошення розміщено на Інтернет - порталі "Політична Херсонщина":http://politics.kherson.ua/?&id=4999

Поза форумом

 

#9 2007-11-25 17:44:50

Людмила
Administrator
Зареєстрований: 2006-04-11
Повідомлень: 972

Re: Проект "Без декорацій"

випадково знайшла цікаве посилання на хронологію

Поза форумом

 

#10 2007-12-03 09:21:04

Lalos
Активіст
Зареєстрований: 2006-10-16
Повідомлень: 342

Re: Проект "Без декорацій"

Ідеї для проектів: шукаємо партнерів!

29 – 30 листопада 2007 року відбулася конференція у форматі „Відкритого простору” „Що повинна робити Громадська рада при ХОДА та участь обласної державної адміністрації у забезпеченні її діяльності” у рамках проекту „БЕЗ ДЕКОРАЦІЙ: Громадські ради починають діяти”.

Учасники заходу розробили наступні проекти:
1.Об’єднання зусиль у галузі зручності та комфорту проживання на Херсонщині „Хочу жити зручно та красиво”.
Контактна особа: Симонова Г. Я., тел. 26-18-44
                               Щепьоткіна Л.В., тел.  8 – 050 – 3969915
2. Заохочення молоді у вигляді бонусів для пільгового навчання і працевлаштування за активну участь у громадському житті та пропаганду здорового способу життя.
Контактна особа: Симонова Г. Я., тел. 26-18-44
3. Ми не можемо чекати милості від ХОДА – узяти її у неї – наша задача
Контактна особа: Щепьоткіна Л.В., тел.  8 – 050 – 3969915
4. Визначення чітких повноважень керівника та членів Громадської ради; розробка механізму прийняття рішень, внесення змін у положення про ГР.
Контактна особа: Сілюкова Оксана, тел. 51-17-12, 8-066-3339482
5. Спільний план заходів Громадської ради з ХОДА на 2008 рік
Контактна особа: Жукова О.Г.
6. Створення єдиного інформаційного простору між членами Громадської ради
Контактна особа: Сілюкова Оксана, тел. 51-17-12, 8-066-3339482
7. Зустріч з головою ХОДА
Контактна особа: Ямщикова Л.Г., тел. 519182, 8-050-5034191
8. Сила у Знаннях
Контактна особа: Воробйов В.В., тел. 22-59-59, 8-050-2313653
                             Симонова Г.Я., тел. 26-18-44, 8-067-3065881
9. Визначення чітких повноважень керівника та членів ГР; розробка механізму прийняття рішень об'єднання з темою про внесення змін в положення про ГР.
Контактна особа: Симонова Г. Я., тел. 26-18-44


Усі, кому цікаво працювати над цими питаннями звертайтеся до контактних осіб.
Ми сподіваємось, що ідеї знайдуть відклики, а учасники – однодумців та партнерів для подальшого просування проектів та втілення їх у життя.

Розміщено на "Політичній Херсонщині": http://politics.kherson.ua/?&id=5015

Поза форумом

 

#11 2007-12-03 15:06:47

Lalos
Активіст
Зареєстрований: 2006-10-16
Повідомлень: 342

Re: Проект "Без декорацій"

Список учасників
прес - конференції - презентації проекту "БЕЗ ДЕКОРАЦІЙ: Громадські ради починають діяти"
19 листопада 2007р.


1. Щепьоткіна Лариса, ХМГО "Безпосереднє народовладдя"
2. Ліпнов Олексій, ХМГО "Ініціатива на захист громадських прав інвалідів"
3. Богренцова Наталія, ХОО Комітет виборців України, Інтернет - сайт "Політична Херсонщина"
4. Євсєєв Вадим, газета "Претендент"
5. Філіпова Галина, Обласне радіо, радіо "Таврія"
6. Сілюкова Оксана, ХМГО ЦСП
7. Наумова Оксана, ХМГО ЦСП
8. Безкоровайна Ольга, ХОО ОСМУ
9. Рафієнко Ганна, Український новий, "Контекст - Причорноморье"
10. Польська Лариса, БФ "Захист", голова Громадської ради при ХОДА
11. Ямщикова Людмила, ХМГО ЦСП
12. Нарійчук Тетяна, незалежний консультант Координатора проектів ОБСЄ в Україні у Херсонській обл.

Поза форумом

 

#12 2007-12-03 17:14:26

Lalos
Активіст
Зареєстрований: 2006-10-16
Повідомлень: 342

Re: Проект "Без декорацій"

ЗАПРОШЕННЯ
Центр соціального Партнерства запрошуємо усіх зацікавлених взяти участь  у семінарі “Діяльність консультативно-дорадчих громадських органів”

Семінар проходитиме 6 грудня з 9.30 до 17.00 у конференц-залі (кім. 203) Обласного палацу молоді (вул. Перекопська, 158).

У програмі семінару планується висвітлити такі питання:
- Нормативно-правові акти, які регламентують створення дорадчих органів
- Види консультативно-дорадчих органів, базові принципи їх діяльності
- Громадська рада при обласній державній адміністрації: інтереси зацікавлених сторін
- Завдання громадської ради при ОДА
- Форми роботи Громадської ради при ОДА. Як зацікавити управління та відділи ОДА співпрацювати з Громадською радою
- Удосконалення Положення «Про громадську раду при обласній державній адміністрації»

Свою участь у семінарі просимо підтверджувати телефоном (51-17-12) або електронною поштою (osilyukova@civilsociety.org.ua або head@spc.ks.ua) до 15.00 5-го грудня.
Контакні особи - Оксана Сілюкова та Людмила Ямщикова.
       
Семінар проводитиметься в межах проекту „Без декорацій”: Громадські ради починають діяти”, який було підтримано офісом Координатора
проектів ОБСЄ в Україні за тематичним напрямком „Прозорість та підзвітність органів влади” (пріоритетний напрямок – „Впровадження
механізмів залучення громади до прийняття владних рішень на місцевому рівні”).

Інформація розміщена на Інтернет - порталі "Громадський простір": http://www.civic.ua/news/view.html?q=1017213

Поза форумом

 

#13 2007-12-06 08:02:41

Nashe pravo:Lviv
Новачок
Зареєстрований: 2007-12-06
Повідомлень: 2

Re: Проект "Без декорацій"

Шановні колеги,

Шкода, що пізно побачили Ваше оголошення про проведення семінару.

Щиро вітаємо Вашу ініціативу та діяльність щодо підтримки діяльності консультативно-дорадчих органів. У м.Львові робляться спроби щодо їх створення. Центр "Наше право" має дотичність до створення громадських колегій у Львові.

Особливого прогресу не має, але є гарні напрацювання і досвід громадськості (www.gromada.lviv.ua).

З повагою,
Ярослав Жукровський
керівник проектів Інформаційно-правового Центру "НАШЕ ПРАВО"

Поза форумом

 

#14 2007-12-06 10:36:04

Lalos
Активіст
Зареєстрований: 2006-10-16
Повідомлень: 342

Re: Проект "Без декорацій"

Ярославе, якщо Вас зацікавила тематика семінарів у рамках проекту,
запрошуємо відвідати семінар у січні ( 16.01.08).
За більш детальною інформацією звертайтесь за тел. 8 -0552-51-91-82, 51-17-12.
Будемо раді зустрічі!

Поза форумом

 

#15 2007-12-06 16:27:25

Lalos
Активіст
Зареєстрований: 2006-10-16
Повідомлень: 342

Re: Проект "Без декорацій"

Список участников семинара
"Діяльність консультативно - дорадчих громадських органів"
( 06.12.2007р. )


1. Щепёткина Лариса, Председатель комитета ОС по местному самоуправлению и организации самоорганизации населения
2. Чегорко Анатолий, Председатель исполкома ХГОО "За майбутнє Херсона"
3. Каляка Георгий, Председатель ХОО ОХВУ
4. Жукова Ольга, МО "Нова генерація"
5. Заболотский Алексей, Управления по вопросам внутренней политихи ХОДА
6. Воробьёв Владислав, совет "Громадського котроля"
7. Аличановский Вячеслав, совет "Громадського котроля"
8. Олексюк Олег, Председатель ХОО КУТ "Просвіта"
9. Малова Валентина, АМЖХ "Жіноче світло"
10. Силюкова Оксана, ХМГО ЦСП
11. Василенко Лариса, ХМДГЕО "Ласточка"
12. Симонова Галина, Асоциация психологов и психотерапевтов
13. Козонак Дмитрий, Организаційний комітет зі створення Херсонської міської молодіжної ради
14. Наумова Оксана, ХМГО ЦСП
15. Ямщикова Людмила, ХМГО ЦСП
16. Козырева Елена, Издательство "Агропартнёр"

Поза форумом

 

#16 2007-12-10 09:53:40

Lalos
Активіст
Зареєстрований: 2006-10-16
Повідомлень: 342

Re: Проект "Без декорацій"

ЗАПРОШЕННЯ

11 грудня 2007 року о 14.00 в приміщенні обласної державної адміністрації (площа Свободи, 1, мала зала, 2 поверх)відбудеться засідання "круглого столу" за темою „Роль Громадських рад у проведенні консультацій з громадськістю”.

Питання, які пропонуються до розгляду:

1. Функції та завдання діяльності консультативно-дорадчих органів при органах виконавчої влади, органах місцевого самоврядування.
2. Діяльність Громадської Ради при обласній державній адміністрації.
3. Досвід діяльності консультативно-дорадчих  органів в різних регіонах України.
4. Пропозиції щодо активізації роботи Громадської Ради при обласній державній адміністрації, розроблені в межах проекту „Без декорацій:
Громадські ради починають діяти”.


Запрошуємо всіх зацікавлених взяти участь у засіданні!

Інформація розміщена на: Інтернет - порталі "Політична Херсонщина" http://politics.kherson.ua/?&id=5021
                                      Спільноті "Підтримка громадських ініціатив в Україні" http://community.livejournal.com/ngo_ua/36273.html
                                      "Громадський простір"http://www.civic.ua/news/view.html?q=1020208

Поза форумом

 

#17 2007-12-12 08:02:56

Lalos
Активіст
Зареєстрований: 2006-10-16
Повідомлень: 342

Re: Проект "Без декорацій"

Учасники круглого столу
„Роль Громадських рад у проведенні консультацій з громадськістю”
11.12.2007р.


1. Щепьоткіна Л.В., ХМГО „Безпосереднє народовладдя”
2. Воробйов В.В., Громадський контроль
3. Куценко В.А., Обласна рада ветеранів
4. Мошнягул О.Д., Причорноморський центр політичних досліджень
5.Пятниченко Н.Ю., Управління інформації ХОДА
6. Гончар М.В., Молодіжний центр регіонального розвитку
7. Білий Д.В., ХОО КВУ
8. Василенко Л.М., ХМДГЕО „Ластівка”
9. Шульга К.В., Обласне відділення Атлантичної ради України
10. Жукова О.Г., МО „Нова генерація”
11. Ліпков О.В., ХГОІ „Ініціатива на захист громадських прав інвалідів”
12. Каменська Т.О, ТРК ВТВ
13. Іваненко А.П., „Консолідація”
14. Ямщикова Л.Г., ХМГО ЦСП
15. Богренцова Н.В., „Вільний вибір”, „Політична Херсонщина”
16. Польська Л.М., голова правління громадської орг. „Дія”, Голова Громадської ради
17. Кривонос В.В., Українське козацтво
18. Парфьонова Г.В., ХМГО „Розвиток”
19. Колібабчук М.О, ХОГО Південноукраїнський центр розвитку громадянського суспільства
20. Левадна Т.В., керівник управління з питань внутрішньої політики
21. Кудлий В.С., головний спеціаліст управління з питань внутрішньої політики
22. Безкоровайна О.Д., ХОО ОСМУ
23. Воронцов К.К., ХОО ТЧХУ
24. Олексюк О.В, „Просвіта”
25. Наумова О.А., ХМГО ЦСП
26. Сілюкова О.О., ХМГО ЦСП

Поза форумом

 

#18 2007-12-12 08:08:07

Lalos
Активіст
Зареєстрований: 2006-10-16
Повідомлень: 342

Re: Проект "Без декорацій"

Інформація про засідання круглого столу "Роль Громадських рад у проведенні консультацій з громадськістю" на сайті ХОДА:
Члени Громадської ради при голові обласної державної адміністрації провели круглий стіл з питань інноваційного розвитку ради

Поза форумом

 

#19 2007-12-12 14:08:48

Lalos
Активіст
Зареєстрований: 2006-10-16
Повідомлень: 342

Re: Проект "Без декорацій"

Протокол засідання
„круглого столу” за темою
„Роль Громадських рад у проведенні
консультацій з громадськістю”Порядок денний засідання:

1. Функції та завдання діяльності консультативно-дорадчих органів при органах виконавчої влади, органах місцевого самоврядування.
2.  Діяльність Громадської Ради при обласній державній адміністрації. 
3. Досвід діяльності консультативно-дорадчих  органів в різних регіонах України.
4. Пропозиції щодо активізації роботи Громадської Ради при обласній державній адміністрації, розроблені в межах проекту „Без декорацій: Громадські ради починають діяти”.

Хід обговорення:

Слухали:
Л.Ямщикову з інформацією щодо спроб створення консультативно-дорадчих органів при Херсонській обласній державній адміністрації з 2005 року, результатів цих спроб, та можливості налагодження ситуації за допомогою проекту „Без декорацій: Громадські ради починають діяти”.

Л.Польську – з інформацією про діяльність Громадської Ради при обласній державній адміністрації.

О.Жукову – про те, що зазначений „круглий стіл” – це вже третій захід в межах проекту „Без декорацій: Громадські ради починають діяти”, що прикро констатувати низьку активність учасників заходів, проте, незважаючи на недостатню кількість учасників, напрацьовано багато ідей стосовно активізації діяльності Громадської Ради при обласній державній адміністрації. За підсумками конференції за форматом „відкритого простору” та семінару для представників дорадчо-консультативних органів визначено основні проблеми, які потребують якнайскорішого вирішення: 1.Створення єдиного інформаційного простору, 2. Обов’язки та повноваження Громадської Ради, 3. Взаємодія з органами влади, 4. Взаємодія з громадою області. Дані ідеї запропоновані до обговорення та подальшого впровадження. Крім того, звернено увагу на існування постанови Кабінету Міністрів України від 15 жовтня 2004 року №1378, в якій чітко прописаний порядок проведення консультацій з громадськістю, механізм складання плану громадських консультацій та інформування щодо його виконання. Ця постанова чинна для виконання, тому рекомендовано просто вивчати і  виконувати її.   
О.Мошнягула:  вважає, що основна проблема Громадської ради при ОДА виникла ще на початку її формування, це проблема неврегульованих стосунків (однобічного зв’язку) з органами виконавчої влади, насамперед – з обласною державною адміністрацією.

К.Шульгу: з інформацією стосовно покращення роботи обласної державної адміністрації та підвищення рівня її відкритості та демократичності у порівнянні з минулими роками. За словами учасника, налагоджено позитивний діалог між владою та громадськістю, обласна державна адміністрація підтримує ініціативи Громадської Ради та сама пропонує проблемні питання для обговорення. Акцентовано увагу на нещодавно прийнятій Концепції сприяння органами виконавчої влади розвитку громадянського суспільства, затвердженій постановою Кабінету Міністрів України від 21 листопада 2007 року. Даний нормативний акт запропоновано для обговорення громадськістю та надання пропозицій щодо його впровадження в області.

Л.Щепьоткіну: Громадська Рада – орган по взаємодії влади та громадськості, тому до її складу повинні входити експерти  та представники громадськості, які мають можливість донести „нагору” думку громади.

Л.Ямщикову: про присутність двох членів Громадської Ради, які представляють ЗМІ.

Д.Бєлого: про безсистемність роботи Громадської Ради при обласній державній адміністрації, відсутність її матеріально-технічного підкріплення. На все повинна буди ініціатива влади,  всі питання для обговорення повинні ініціюватися владою, немає „пічки, від якої треба плясати”, в тому числі й представникам ЗМІ. Немає основного документу (тобто, плану проведення консультацій), який повинен бути підготовлений та ініційований владою.

Т.Каменську: з думкою про те, що функції Громадської Ради мають бути більш чіткими, а склад ширшим, до неї мають бути включені експерти з економічних та соціальних питань. Незрозуміло, як Громадська Рада взаємодіятиме безпосередньо з населенням області.  Засоби масової інформації виконують всі зазначені функції – взаємодія з владою, громадою. Якщо члени Громадської Ради будуть більш авторитетними та діючими, а рішення – більш конкретними – це буде цікаво ЗМІ.

К.Шульгу: з думкою про те, що Громадська Рада повинна сама формувати план своєї роботи, в іншому випадку вона може стати „підкаблучною” обласній адміністрації.

М.Гончара: про склад присутніх – ніхто з представників структурних підрозділів обласної державної адміністрації не зацікавився взяти участь у засіданні „круглого столу”. Сторінки Громадської ради на веб-сайті обласної державної адміністрації немає (незважаючи, що розділ „Громадська Рада” є на офіційному веб-сайті Кабінету Міністрів України).

О.Мошнягула: з пропозицією створити розділ щодо діяльності Громадської Ради на сайті Херсонської обласної державної адміністрації.

О.Ліпкова: з думкою, що навіть у випадку створення такого розділу, громадськість може бути все одно незадоволена. Запропонував підготувати звернення від Громадської Ради з конкретними пропозиціями щодо формату та змісту даного розділу.

Л.Ямщикову: з інформацією про те, що обласна державна адміністрація має структурний підрозділ, до функцій якого віднесено розробку сайту та розміщення інформації.

О.Жукову: у складі Громадської Ради немає експертів з економічних та соціальних питань. Чим раніше будуть врегульовані питання членства у Громадській Раді, тим легше буде працювати у наступному році. Це можливо шляхом внесення змін до Положення  про ГР стосовно залучення до розгляду проблемних питань експертів, які можуть і не бути членами Громадської Ради.

Т.Каменську: це повинні бути люди, які мають позитивну репутацію та авторитет. Є досвід інших країн, де консультативно-дорадчі органи існують незалежно від влади. 

О.Мошнягула: з сумнівами, що за умови внесення змін до Положення, одразу з’являться експерти.

Л.Польську: з проханням повернутися до основного документу, згідно якого працює Громадська Рада. За її думкою, присутні плутають функції ГР та функції НУО або коаліцій НУО. Громадська Рада, насамперед, консультативно-дорадчий орган, який презентує суспільну думку певних цільових груп населення. До складу Громадської Ради входитимуть представники громадських організацій, профспілок та ЗМІ. В присутності у складі Ради було одразу відмовлено представникам політичних партій.  Громадська Рада повинна в першу чергу отримати план роботи (підготовлених проектів та програм) обласної державної адміністрації для проведення обговорення та внесення змін та доповнень у разі необхідності. Якщо компетентності членів Ради не вистачає, можливо залучати експертів, які не обов’язково мають бути членами Громадської Ради.  В перший рік роботи Ради не отримано план роботи ОДА. В цьому є і вина влади, і недостатня настійливість власне Громадської Ради. Пропозиції до покращення: 1. Профільні комітети повинні бути розширені та наповнені. 2. Профільні комітети мають працювати безпосередньо зі структурними підрозділами обласної державної адміністраціями (за напрямом діяльності).

Т.Левадну: з самого початку роботи Громадської Ради  було запропоновано включення представників  комітетів Громадської Ради до складу колегій при відповідних структурних підрозділів обласної державної адміністрації.  Рекомендовано повернутися до цієї практики.

Л.Польську:   план роботи Громадської Ради повинен бути складений на основі плану роботи обласної державної адміністрації.

Л.Щепьоткіну: про неможливість вимагати від людей роботі у складі Громадської Ради, ця діяльність має відбуватися на добровільних засадах.

Л.Василенко: про наявність експертів в складі кожної громадської організації.

М.Калібабчука: Громадська Рада повинна відображати суспільну думку, а не думку експертів.

Д.Бєлого: з пропозицією включити електронну адресу управління з питань внутрішньої політики обласної державної адміністрації до електронної розсилки ngo_kherson@yahoogroups.com

Л.Польську: з пропозицією провести чергове засідання Громадської Ради при обласній державній адміністрації у січні 2008 року, відповідно до графіку реалізації проекту. Попередня дата – третя декада січня. Пропозиції до порядку денного:
- заслухати звіт голів комітетів Громадської Ради  про роботу комітетів за                2007 рік;
- до засідання Громадської Ради  підготувати пропозиції до плану громадських консультацій;
- вирішити питання щодо інституціоналізації комітету Громадської Ради з питань реалізації інформаційної політики, свободи слова, підзвітності та відкритості влади, дотриманню прав людини, протидії корупції;
- розглянути ситуацію щодо бездіяльності комітету з питань охорони здоров’я та екологічної політики;
- вивчити питання відсутності запрошення на засідання комітету з питань соціальної політики, соціального захисту членів даного комітету;
- розглянути можливість створення в складі комітетів підкомітетів (приклад: у складі комітету з питань соціальної політики – підкомітету з питань захисту прав інвалідів).

М.Гончара: про відсутність взаємодії з представниками громадських рад в містах та районах області.

Д.Белого: про довід Херсонської міської ради у підготовці та електронній розсилці графіку засідань депутатських комісій, запропонувати цей досвід у складанні та розсилці графіку засідань комітетів громадської Ради.

Л.Польську: про неможливість впровадження даного досвіду у зв’язку з недостатньо налагодженою роботою Громадської Ради при обласній державній адміністрації.

Поза форумом

 

#20 2007-12-18 16:43:24

Lalos
Активіст
Зареєстрований: 2006-10-16
Повідомлень: 342

Re: Проект "Без декорацій"

Шановні колеги!

21 грудня 2007 року о 16.00 у приміщенні обласного Палацу молоді (м.Херсон, вул. Перекопська, 158, к 203) відбудеться засідання Ради Соціального Партнерства.

Засідання планується зробити підсумковим за результатами 2007 року.

У  зв'язку з цим, пропонуються наступні питання  для розгляду на засіданні:

1. Підсумки роботи Ради Соціального Партнерства у 2007 році та плани щодо її діяльності у 2008 році.
2. Проект "Без декорацій: громадські ради починають діяти" - моніторинг реалізації та пропозиції щодо підвищення ефективності.

Запрошуємо вас взяти участь у засіданні та висловити ваші думки та пропозиції.

Поза форумом

 

#21 2008-01-07 17:40:53

Людмила
Administrator
Зареєстрований: 2006-04-11
Повідомлень: 972

Re: Проект "Без декорацій"

Ключові рішення:

- вислати на розсилку інформацію про діяльність Ради Соціального Партнерства за 2007 рік;
- членам Ради на наступне засідання підготувати у письмовому вигляді пропозиції щодо тематики питань, які будуть розглянуті у 2008 році (попередньо – нагадати про це завдання за допомогою електронної розсилки);
-  включити до порядку денного наступного засідання питання обговорення наданих пропозицій;
- підготувати лист на ім’я голови обласної державної адміністрації Б.Сіленкова стосовно приведення Положення про Громадську Раду при обласній державній адміністрації у відповідність до Положення про ГР (затвердженого постановою КМУ);
- здійснити аналіз існуючого Положення про  Громадську Раду при обласній державній адміністрації  та підготувати проект Положення про Громадську Раду шляхом приведення у відповідність до Положення про Громадську Раду, затвердженого постановою КМУ;
-  ініціювати зустріч членів Ради Соціального Партнерства з головою ХОДА у січні 2007 року;
- визначити посаду керівника Громадської Ради не як «голову», а як «координатора»;
- розглянути можливість створення регламентного комітету та мандатної комісії у складі Громадської Ради при обласній державній адміністрації;
- забезпечити подання заявок на ознайомчі візити членів Ради Соціального Партнерства до інших регіонів України з метою обміну досвідом.

Поза форумом

 

#22 2008-01-08 12:32:04

Lalos
Активіст
Зареєстрований: 2006-10-16
Повідомлень: 342

Re: Проект "Без декорацій"

Шановні колеги!

Херсонська міська громадська організація „Центр соціального партнерства” запрошує Вас взяти участь в  одноденному семінарі  „Діяльність консультативно-дорадчих громадських органів” у межах проекту „Без декорацій”: Громадські ради починають діяти”, який реалізується за підтримки офісу Координатора проектів ОБСЄ в Україні за тематичним напрямком „Прозорість та підзвітність органів влади” (пріоритетний  напрямок – „Впровадження механізмів залучення громади до прийняття владних рішень на місцевому рівні”).

Питання, які пропонуються для розгляду під час семінару:
1.Базові принципи діяльності громадських дорадчих органів.
2.Завдання та методи діяльності дорадчо-консультативних органів.
3.Нормативно-правові акти, які регламентують створення дорадчих органів.


До участі запрошуються лідери громадських організацій, які є членами консультативно-дорадчих органів, представники виконавчої влади м. Херсона та області, відповідальні за співпрацю з громадськістю. 

Семінар відбудеться 16 січня 2008 року з 10.00 до 17.00 в приміщенні обласного Палацу молоді за адресою: м.Херсон, вул.Перекопська, 158, к 203. Початок реєстрації учасників – о 9.30.

Витрати, пов’язані з участю у заході, відшкодовуються організаторами.


Просимо підтвердити свою участь у семінарі до 14 січня телефонами 8(0552) 511712, 519182, або за електронною адресою onaumova@spc.ks.ua


Інформація на Інтернет - порталі "Громадський простір": http://www.civic.ua/news/view.html?q=1033337
                                                  "Політична Херсонщина"http://politics.kherson.ua/?&id=5091

Поза форумом

 

#23 2008-01-14 18:39:14

Людмила
Administrator
Зареєстрований: 2006-04-11
Повідомлень: 972

Re: Проект "Без декорацій"

14 січня відбулося засідання голів комітетів. Було вирішено провести засідання громадської ради у другій половині лютого (24-29.02).

Найближча тема консультацій з громадськістю: програма забезпечення населення доступним житлом.

Протокол засідання - згодом

Поза форумом

 

#24 2008-01-16 18:50:17

Lalos
Активіст
Зареєстрований: 2006-10-16
Повідомлень: 342

Re: Проект "Без декорацій"

Список учасників семинару
"Діяльність консультативно - дорадчих громадських органів"
( 16.01.2008р. )


1.Малик Олександр, Дніпропетровська обласна громадська організація Асоціація ділового партнерства
2. Буренко Любов, ХМГО "Розвиток"
3. Щепьоткіна Лариса, ГР при ХОДА, заступник голови
4. Куценко Віктор, Обласна організація ветеранів
5. Останков В'ячеслав, голова Молодіжної ради м. Керчі
6. Циценко Олександр, "Центральноукраїнський центр громадських ініціатив", м. Кіровоград
7. Соболєв Леонід, Товариство Червоного Хреста
8. Бахматова Галина, ХОО КВУ
9. Дяченко Максим, МЦРР
10. Кривонос Валентин, Українське реєстрове козацтво
11. Бескоровайна Ольга, ХОО ОСМУ
12. Симонова Галина, Асоціація психологів та психотерапевтів
13. Жукова Ольга, МО "Нова генерація"
14. Ямщикова Людмила, ХМГО ЦСП
15. Наумова Оксана, ХМГО ЦСП
16. Афанасьєва Олена, ЦМІ "Тотем"

Поза форумом

 

#25 2008-01-17 11:13:33

Lalos
Активіст
Зареєстрований: 2006-10-16
Повідомлень: 342

Re: Проект "Без декорацій"

Проекти розроблені 15 січня на зустрічі учасників конференції
„Що повинна робити Громадська рада при ХОДА та участь обласної державної адміністрації у забезпеченні її діяльності” ( follow up)


Проект 1: Поощрение молодёжи в виде бонусов для льготного трудоустройства и обучения за активное участие в общественной жизни Херсонщины
Участники: Симонова Г.Я, Каляка Г.И.
Следующий шаг: 1. Составить письмо профильным комитетам ОС с изложением идей проекта и просьбой рассмотрения вопроса на ближайшем заседании. 2. Подготовить предложения по сути проекта
Контактная особа: Симонова Г.Я, тел. 23-79-78, 26-18-44, 8-067-3065881

Проект 2: Центр самоорганизации громады.
Создание инициативной группы
Участники: Симонова Г.Я, Каляка Г.И., Щепёткина Л.В, Шаповалов А.В, Бескоровайная О.Д, Богренцова Н.В.
Следующий шаг: Встреча с начальником УМВД, головою ХОДА относительно согласования плана работы
1. Создание инициативной группы ( название, функции, задачи, формы работы)
2. Обсуждение on Line названия, функции.
Контактная особа: Щепёткина Л.В, тел. 8 – 050- 3966915

Проект 3: Преобразование отдельных комитетов
Участники: Польская Л.М., Белый Д.В, Шаповалов А.В, Богренцова Н.В.
Следующий шаг: 1. Встреча с активом будущих комитетов
2. Принятие решений на общем собрании
Контактная особа: Польская Л.М.

Проект 4: Центр самоорганізації громад ( приміщення, прийом громадян, комунікація, координація)
Участники: Л. Щепьоткіна, О.Шаповалов, О. Микитась, Л. Ямщикова, Г.Сімонова, О.Бескоровайна
Следующий шаг:
1. На ГР вынести вопрос о размещении ГО в ОПМ ( ДКТ)
2. Центр формируется на той же базе в тесном взаимодействии
3. Обсудить на встрече с Б.Силенковым.

Проект 5:  Информационная поддержка деятельности ОС
Участники: Н. Богренцова, А.Шаповалов
Следующий шаг:
1. Письмо Б.Силенкову по разделу ГР на сайте ХОДА
2. Создать систему информационной поддержки работы ГР( методика, ресурсы, святи со СМИ)

Проект 6: Объединение усилий в области удобства и комфорта проживання на Херсонщине „Хочу жить удобно и красиво”
Участники: Симонова Г.Я, Каляка Г.И., Щепёткина Л.В, Шаповалов А.В, Бескоровайная О.Д
Следующий шаг:
Забезпечити діяльність Центру розвитку громади: моніторинг программ, внести пропозиції ХОДА, підготувати проект.
Контактная особа: Щепёткина Л.В, тел. 8 – 050- 3966915

Інформація на Інтернет - порталі "Політична Херсонщина" http://politics.kherson.ua/?&id=5118

Поза форумом

 

Нижній колонтитул

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB

[ Generated in 0.049 seconds, 6 queries executed ]