Форум ЦСП

Форум для спілкування клієнтів, партнерів та співробітників херсонського ЦСП.
УВАГА: для того, щоб розміщувати повідомлення, необхідно "зайти"
На сайт ЦСП

Ви не зайшли.

#1 2007-10-03 12:17:13

Людмила
Administrator
Зареєстрований: 2006-04-11

Чисті вибори на окремій дільниці

Лариса Щепеткина написав:

Виявилося, зробити чисті вибори на окремо взятій дільниці – це дуже просто, була б тільки воля на те голови дільничної комісії. Я спробувала це зробити на дільниці, де мене призначили головою. І в мене вийшло!
Перевіривши список виборців, я побачила: хтось викинув звідти дуже багато людей. Я повідомила „викинутих” про це, і до 24 години 24 вересня приймала скарги та заяви про включення до списків. За один день я прийняла понад 70 заяв включення та виключення не існуючих осіб. 
Перед початком перерахунку виборчих бюлетенів, отриманих від окружної виборчої комісії, я на очах у своєї комісії змішала на штемпельній подушці дві штемпельні фарби в довільних пропорціях (тобто – навмання). Відбиток печатки на бюлетенях набув гарного бурякового кольору. А де написано, що печатка має бути тільки синьою чи фіолетовою? Ніде! Зате тепер ми могли легко відрізнити „свої” й „чужі” бюлетені. Тепер кожен бюлетень з іншим кольором печатки повідомляв би про те, що до скриньки кинуто зайвий - не наш бюлетень.
Кабінки для голосування повинні бути з ширмою, але законом не регламентується  висота цих ширм. color=#FF0000]Ми зробили ширму заввишки десь 30см [/color] - так, що виборець увесь, як на долоні (прозорі вибори), але таємниця його вибору дотримана, бо не видно, де саме він робить позначку. Що це нам дало? Ми бачили, що робить виборець за ширмою – чи проставляє позначку, чи робить щось кепське (готує бомбу, фотографує бюлетень, ховає його за пазуху, підміняє, готується вкинути до скриньки зайві бюлетені).
Коли підписували протокол, кожен член комісії розписувався на примірниках  своєю ручкою, що унеможливлює підробку протоколів під час "УТОЧНЕННЯ".
А печатка на протоколах має той самий колір, що й на бюлетенях – буряковий, отож підмінити їх теж було неможливо.
Завдяки цим заходам у нас на дільниці не було навіть спроб фальсифікацій!
Стверджую: спроби фальсифікацій на виборах можна подолати! Але для цього потрібно внести зміни до Закону „Про вибори”. По-перше, списки виборців на кожній дільниці повинні складати та затверджувати органи самоорганізації населення за місцем проживання, не заангажовані у виборчому процесі. По-друге, усі виборчі комісії потрібно формувати з виборців, що проживають на території дільниці (округу) за поданням органів самоорганізації населення, не заангажованих у виборчому процесі.    Журі не повинно складатися з представників конкурсантів! По-третє, склад  комісії виборчої дільниці має бути постійним впродовж певного терміну та освіченим в питаннях організації та проведення виборів.
Організація та проведення виборів – це не справа політичних сил, а справа виборців, які повинні вирішувати, за якими законами їм жити.

Від редакції. На жаль, досвід Лариси Щепьоткіної поки що – винятковий. 
Як повідомив на брифінгу у вівторок в. О. Голови СБУ Валентин Наливайченко, в Херсонській області у списках працівники служби безпеки вже виявили 5 тисяч „двійників”. Він попередив „керівників політичних сил, котрі вилетіли на дорогому чартері за кордон і звідти дають вказівки спотворювати результати виборів”, що вони будуть нести відповідальність за законом. Втім, щось подібне говорилося й після виборів  2006 року. Але ніхто з фальсифікаторів не був покараний так, як того вимагає закон. І так хотілося б,щоб хоч сотню фальсифікаторів посадили за ґрати років на п”ять. І тоді наступні вибори точно були б чистіші, ніж усі попередні.

Поза форумом

#2 2007-10-03 12:18:27

Людмила
Administrator

Re: Чисті вибори на окремій дільниці

Шановні колеги,
ще раз прошу - давайте не нагнітати обстановку.

На дільниці, де я була спостерігачем, також не було спроб фальсифікації, при тому печатка була звичайна і кабінки були оздоблені також звичайно. Просто було спільне бажання всіх членів комісії добре зробити справу.

Втім, ми стикнулися з двома ситуаціями роздмухування безпідставних чуток.
Одна бабуся біля дільниці у тетрадному папірці в руках начальника міліції (!) побачила стус бюлетенів та здійняла галас про організацію "каруселі".
Другий раз - дзвонив виборець із повідомленням, що пів-будинку не змогли проголосувати. Як виявилося - він дізнався в сусідів, які не ходили і незбиралися йти голосувати, що вони не отримали запрошень - і почав обзвонювати дільниці та скаржитися.
Але звідки беруться голосні повідомлення про фальсифікації я побачила на власні очі.

Можливо, на якихось окремих дільницях за певних умов були спроби вплинути на результати, але казати про унікальність прозорих та чесних виборів на однієї дільниці - підстав немає.

А ще в мене виникло питання. Пані Лариса нещодавно закликала голосувати "проти всіх".
Разом з тим, відомо, що комісії формувалися за партійними квотами. ВСІ члени комісій були представниками партій, що були представлені у Верховній Раді 5-го скликання. Для посади голови комісії часто вимагалося бути членом партії.
Як на мене ситуація дуже дивна - людина, яка голосно закликає голосувати проти всіх потім висувається партією на голову дільничної комісії.
Чи це раптом не свідома технологія була?

Поза форумом

#3 2007-10-03 12:20:02

Людмила
Administrator

Vladislav Gladkij написав:

Вибори відбулися, незважаючи на поодинокі спроби окремих виборців та партійців завадити цьому. Голосування було чесним, а от процедури не завжди дотримувались. Можливо, справа у законодавстві: ну, важко одній людині перерахувати 3 тисячі бюлетенів вголос, потім розкласти їх (теж вголос) по партійним спискам, а потім почати (знову вголос) рахувати окремо за кожну партію. Але якщо закон вимагає - треба робити. Dura lex sed lex. Не всі з цим згодні, на жаль.

І взагалі, пропоную цю тему перенести на форум і там обговорювати, хто та що зробив чи не зробив для подальшого розвитку демократії в Україні взагалі і на Херсонщині зокрема smile

Поза форумом

#4 2007-10-03 14:03:14

Дементий
Moderator
Зареєстрований: 2006-04-16

На основании отчетов наших наблюдателей, сообщений партийных штабов, информации от избирателей могу утверждать, что если и были какие-то фальсификации, их попытки, они не носили массового характера и мы их не выявили.
Но действительно, на выборах, на мой взгляд было много истерии (1), непрофессионализма, порой удивительного и необъяснимого (2), простой неорганизованности (3) - ее было, правда, меньше чем на прошлых выборах. Но подсчет голосов в среднем течение восьми часов - штука неизъяснимая. Жутчайший страх перед заполнением бумаг (протоколов подсчета голосов и т.д.) - беспрецендентный. Страх перед актами о нарушениях - глубокий.
Систему нужно менять.

И еще - думаю, что на этих выборах история со шторками займет одно из главных мест.

Поза форумом

#5 2007-10-06 14:59:05

Ларчик
Новачок
Зареєстрований: 2006-10-20

Дементий! Что Вы имеете в виду, когда говорите об истории со шторками на этих выборах? Я ни в коем случае не хотела говорить об уникальности проведения выборов на своем участке, просто поделилась своим опытом. Что - то не так? Мне очень хотелось дать возможность избирателю высказаться без влияния извне различными способами... Л.Щ.

Поза форумом

#6 2007-10-08 14:18:46

Дементий
Moderator
Зареєстрований: 2006-04-16

Ларчик написав:

Дементий! Что Вы имеете в виду, когда говорите об истории со шторками на этих выборах? Я ни в коем случае не хотела говорить об уникальности проведения выборов на своем участке, просто поделилась своим опытом. Что - то не так?

Мне очень понравились Ваши идеи. Чувствуеться опытный человек и что очень важнол - человек, который не боится принимать на себя ответственность за управленческие решения. Этого явно не хватало в комиссиях.

А про шторки: на ряде участков их вообще сняли. И если я советовал на семинаре для участковых комиссий оставлять хоть немножко материи, то некоторые комиссии пошли еще дальше и сняли эти шторки. Борьба за шторки была одним из самых эмоциональных эпизодов выборов smile

Поза форумом

Нижній колонтитул