06 черв, 2020 сб - 19:54
   eng | ukr
ГОЛОВНА
НОВИНИ
ПРО НАС
ПРОЕКТИ
КОНКУРСИ
ВОЛОНТЕРСЬКА АГЕНЦІЯ
ВИДАННЯ
ПОСИЛАННЯ
КОНТАКТИ
ФОРУМ
 

 

 

 

 

 

 

 

„ЧИ ОБҐРУНТОВАНІ ТАРИФИ НА КОМУНАЛЬНІ ПОСЛУГИ В ХЕРСОНІ?” · 26.12.2006

25 грудня у приміщенні медіа - клубу „Південь” відбулося засідання круглого столу „Чи обґрунтовані тарифи на комунальні послуги в Херсоні?”.

У засіданні взяли участь представники громадських організацій, органів місцевого самоврядування та засобів масової інформації.

У ході засідання були обговоренні наступні питання:
- Чи підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги в Херсоні відбувалося у відкритий спосіб, наскільки була врахована при цьому громадська думка?
- Чи була проведена експертиза економічної та соціальної обґрунтованості підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги? Чи були оприлюднені з ініціативи органів місцевого самоврядування результати такої експертизи?
- Де і коли оприлюднені результати аналізу доцільності економічного обґрунтування підвищення тарифів? І чи були такі взагалі?
- Чи враховувалися пропозиції громадських слухань під час прийняття рішення міськради про підвищення тарифів на житлово–комунальні послуги? Чи були розглянуті пропозиції громадських слухань на засіданнях відповідних комісій місцевих рад? Чи були своєчасно оприлюднені висновки комісій? Чи були розглянуті пропозиції громадських слухань на сесіях місцевих рад перед ухваленням рішення про підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги?
-  Підвищення тарифів – це політична боротьба чи турбота про споживача?
- Чи можливо громаді протистояти протизаконному підвищенню тарифів на комунальні послуги? Успішний досвід громад інших регіонів.

Відбулася презентація дослідження „Прозорість та відкритість дій органів місцевого самоврядування при ухваленні рішень про різке підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги” (дослідження виконане в рамках проекту „Створення скоординованої мережі регіональних бюро з моніторингу, захисту та лобіювання суспільних інтересів”, який реалізується у 12 регіонах за ініціативи Альянсу Майдан http://maidan.org.ua/. ХМГО Центр Соціального Партнерства є регіональним виконавцем проекту).Також відбулася презентація громадського руху „Комунальний самозахист„ ініційованого громадськими організаціями, партіями та блоками в м. Херсоні.

Присутні мали змогу висловити свою думку та занепокоєння  стосовно підвищення тарифів та незмінної якості послуг та почути коментарі директора новоствореного комунального підприємства „Служба єдиного замовника” Андрія Лушнікова та заступника міського голови Анатолія Толокнова.

У кінці засідання учасники прийняли резолюцію, серед основних пунктів якого ініціювання проведення незалежної експертизи стосовно обґрунтованості підвищення тарифів на житлово – комунальні послуги.

 

Copyright (c) 2007 Strengthening Civil Society